02122224444

برای رزرو و خرید این تور با شماره بالا در تماس باشید

برای برقراری مستقیم تماس QR کد بالا را با موبایل اسکن کنید

هم اکنون در سلام پرواز پاسخگوی شما هستیم

ویزای کانادا

Canadian Visa

Canadian visa

برگزار نمی‌شود

راهنمای اخذ ویزای کانادا
 

از آنجاییکه کشور کانادا دارای سطح رفاهی، اجتماعی و مهمتر امنیتی بالایی برخوردار است در سالهای اخیر در میان مردم سراسر دنیا بسیار مورد توجه جهت اقامت، تحصیل و کار قرار گرفته است. به دلیل استقبال بی نظیر این افراد، دولت کانادا مقرارت بسیار سختی را جهت پذیرش بیگانگان به کشور خود وضع نموده است؛ اما با این حال همیشه میزبان خوبی برای شهروندان خارجی بوده است. در اصل ویزای کانادا مدرکی است که در پاسپورت ضمیمه می شود و نشان دهنده این است که شخص دارای شرایط مناسبی برای اقامت در آن کشور می باشد. توجه داشته باشید که گرچه دولت کانادا قوانین سخت و پیچیده ای جهت صدور ویزا دارد، اما با این حال در صورتیکه متقاضی با شرایط، مراحل و مدارک مورد نیاز آگاهی های لازم را داشته باشد، شانس دریافت ویزای او بالا می رود.

 

تا چند سال قبل اقامت کانادا برای خیلی‌ از افراد، شبیه به یک رویا و موضوعی دست نیافتنی بود. درسته که کشور کانادا از بدو تاسیس به دلیل شرایط جغرافیایی و سیاسی خاصی که دارد به عنوان کشوری مهاجر پذیر بوده، اما تا همین سه سال قبل، قریب به 90 درصد متقاضیان انواع ویزای کانادا، از ویزای توریستی کانادا گرفته تا ویزای تحصیلی کانادا و ویزای کاری کانادا ریفیوز یا به اصطلاح ریجکت می‌ شدند. دلیل این موضوع هم عدم آگاهی متقاضیان ویزای کانادا از شرایط سیاسی، اقتصادی کانادا و نیز عدم آگاهی از شرایط مهاجرت به کانادا و مدارک لازم برای اخذ ویزای کانادا بود.

از این جهت، کارشناسان ما در مجموعه مسافرتی سلام پرواز تصمیم بر این گرفته اند تا کلی اطلاعات مفید و تجربیات‌ شیرین و موفق خود در زمینه اخذ انواع ویزای کانادا را با شما در میان بگذارند تا بتوانید با اعتماد کامل و مهمتر با خیال راحت به برنامه ریزی های سفر خود بپردازید. در این مطلب که توسط متخصصین مجرب آژانس مسافرتی سلام پرواز به نگارش درآمده،  سعی بر آن شده تا به تمامی سوالات و ابهامات ذهنی شما متقاضیان گرامی پاسخ بدهیم. ضمنا شما می توانید جهت کسب اطلاعات تکمیلی راجع به ویزا کانادا با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان تلفنی مجموعه بهره مند شوید.

Canadian visa guide

انواع ویزا کانادا
 

خیلی فرقی نمی ‌کند که هدف و انگیزه شما در سفر به کانادا دیدار اقوام و آشنایان، شرکت در همایش‌ های علمی و نمایشگاه ‌های تجاری، بازدید از جاذبه ‌های گردشگری در قالب تور کانادا، تحصیل و یا استفاده از فرصت ‌های شغلی مناسب باشد؛ با هر هدف و انگیزه ‌ای که قصد داشته باشید وارد خاک این کشور شوید، به عنوان یک ایرانی باید ویزای کانادا را در دست داشته باشید. سیاست ‌های جذاب کشور کانادا برای بیشتر ایرانیان باعث شده حتی با وجود روابط نه ‌چندان جالب دولت‌ های ایران و کانادا، همچنان این کشور بعنوان یکی از مقاصد اصلی سفرهای توریستی، تحصیلی و زندگی و… می باشد. مجموعه سلام پرواز با بیش از یک دهه تجربه در زمینه خدمات ویزای کانادا، مشاور و همراه شما برای دریافت ویزا کانادا خواهد بود و سعی دارد اطلاعات کاملی برای شما در این زمینه فراهم آورد. انواع ویزای کانادا عبارتند از:

 

 • ویزای توریستی کانادا
   

ویزای توریستی کانادا ، یک ویزای موقت به حساب می آید که برای اهداف توریستی، بازدید از خانواده و اقامت‌ های کوتاه مدت تجاری برای افراد صادر می‌ شود. ویزای توریستی کانادا به صورت ” مالتیپل ” صادر می شود. شما علاقه مندان با اخذ ویزای مولتیپل کانادا این امکان را دارید که در هر بار ورود تا سقف 6 ماه در خاک این کشور اقامت داشته باشید. ویزای مالتیپل کانادا، با توجه به تاریخ انقضای پاسپورت متقاضی صادر می شود و تا زمانی که پاسپورت شما اعتبار داشته باشد، ویزای شما هم معتبر است.

 

 • ویزای کاری کانادا
   

ویزای بعدی در لیست انواع ویزای کانادا می رسد به ویزای کاری کانادا که با هدف نیروی کاری با تجربه، خود اشتغالی و شروع کسب و کار و… برای شما صادر می گردد. ویزای کار کانادا هم، نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی و فرانسوی دارد و بدون آن، درخواست شما بی هیچ شکی ریجکت می ‌شود. خوب در ادامه اگر شما بعنوان نیروی ماهر قصد اخذ ویزای کاری کانادا را دارید، می بایستی از کارفرمای خود درخواست دعوت نامه رسمی نمایید و اگر به عنوان خود اشتغالی و استارتاپ قصد اقامت در کانادا را دارید، در ابتدا باید یک ادعا نامه و توصیف نامه مبنی بر اینکه شغل پیشنهادی یک شغل خاص و فوق العاده است، ارائه کنید.

Canadian work visa

 

 • ویزای تحصیلی کانادا
   

ویزای تحصیلی کانادا، برای اهداف تحصیلی کوتاه مدت و بلند مدت برای متقاضیان خارجی صادر می‌ گردد. برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا، نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسوی دارید و همچنین، شما عزیزان باید از سوی مدرسه، دانشگاه و یا موسسه ‌ای که قصد تحصیل در آن دارید، دعوت نامه رسمی به سفارت ارائه نمایید. توجه داشته باشید که جواب ویزای تحصیلی کانادا در بازه زمانی 4 تا 6 ماهه صادر می ‌گردد.

 

شرایط ویزای کانادا
 

ویزای توریستی یا ویزای موقت کانادا مدرک رسمی و معتبری است که به پاسپورت شما ضمیمه خواهد شد و نشاندهنده این است که شما شرایط ورود به خاک کشور کانادا را دارید. خوب شرایط کلی که برای اخذ ویزای توریستی کانادا نیاز دارید شامل داشتن پاسپورت معتبر، عدم سوء پیشینه کیفری و حقوقی، برخورداری از شرایط جسمی و ذهنی کامل و همچنین باید تعهد دهید که در زمان سفر به کانادا، به دنبال کار و استخدام نباشید؛ چرا که این کار غیر قانونی است.

 

همچنین از شرایط دیگر اخذ ویزای توریستی کانادا می توان به موارد زیر اشاره نمود:

۱. تمکن مالی: مناسب ترین و عالیترین تمکن مالی ویزای کانادا برای هر شخص چیزی در حدود 50 هزار دلار کانادا است. توجه داشته باشید که این مبلغ ایده آل و مناسب است و امکان دارد شما با تمکن مالی کمتری هم بتوانید موفق به دریافت ویزای توریستی کانادا شوید. ضمنا تمکن مالی ویزای توریستی کانادا باید به دلار کانادا صادر گردد و توسط مدیر شعبه صادر کننده به مهر و امضا برسد.

۲. تاریخچه سفری: منظور از تاریخچه سفر با ویزای کانادا تنها مربوط به ویزای شینگن نمی شود. منظور از تاریخچه سفری، سفرهای شما در گذشته به کشورهای خارجی است که براساس تمکن و وسع مالی شما مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. ویزای شنگن، انگلیس، استرالیا، آمریکا، سنگاپور و ژاپن و… جزو ویزاها و تاریخچه های سفری معتبر و شناخته شده ای است که بشما کمک شایانی می کند.

هزینه ویزای کانادا
 

هزینه ویزای کانادا بسته به نوع ویزای درخواستی شما کاملا با هم متفاوت است. نرخ ویزای کانادا به 2  قسمت بررسی مدارک و انگشت نگاری تقسیم بندی می شود. هزینه ویزای توریستی کانادا 185 دلار بوده که 100 دلار آن برای بررسی مدارک و 85 دلار آن برای انگشت نگاری شما مسافران عزیز می ‌باشد. در ادامه هزینه ویزای تحصیلی کانادا 235 دلار بوده که 150 دلار از آن برای بررسی مدارک و 85 دلار آن، بابت هزینه انگشت نگاری و یا بیومتریک است. در نهایت هزینه ویزای کاری کانادا 240 دلار بوده و از این مبلغ، 155 دلار هزینه بررسی مدارک و 85 دلار آن هزینه انگشت نگاری است. توجه داشته باشید که کلیه هزینه‌ های اعلام شده باید به دلار کانادا پرداخت گردد.

 

خدمات

هزینه انگشت نگاری

هزینه بررسی پرونده

هزینه کلی

ویزا توریستی کانادا

85 دلار

100 دلار

350 دلار

ویزا تحصیلی کانادا

85 دلار

150 دلار

215 دلار

ویزا کاری کانادا

85 دلار

155 دلار

215 دلار

 

 

مراحل اخذ ویزای کانادا
 

مراحل اخذ ویزای کانادا به شرح زیر می باشد:

 • ارسال مدارک به صورت الکترونیکی برای سفارت کانادا و پرداخت هزینه‌های موجود
 • سفر به یکی از کشورهای اطرف ایران برای انجام انگشت نگاری و عکس برداری ویزای کانادا
 • پیکاپ پاسپورت به یکی از دفاتر وک جهت الصاق ویزای کانادا (در صورت ویزا شدن)
 • ویزای کانادا سفارت کانادا و چگونگی تعیین وقت سفارت کانادا

Canadian visa procedures

سفارت کانادا و چگونگی تعیین وقت سفارت کانادا
 

نکته‌ای که در این بخش حائز اهمیت می باشد، این موضوع است که برای دریافت وقت سفارت کانادا و مراحل انگشت ‌نگاری، باید به کشور دیگری مراجعه کنید؛ چرا که سفارت کانادا در ایران، در سال 1391 به دلایل مسائل سیاسی، تعطیل شد. متقاضیان ویزای کانادا برای ارائه درخواست ویزای کانادای خود، می ‌توانند به دفاتر وک در کشورهای ترکیه، امارات و گرجستان مراجعه نمایند که بهترین و راحت ترین گزینه در حال حاضر، کشور ترکیه است. اگر از طریق یک آژانس مسافرتی معتبر برای اخذ ویزای کانادا خود اقدام می ‌کنید، امکان دارد کشور مقصد برای وقت سفارت کانادا، متفاوت عمل کند. برخی از آژانس‌ ها، وقت سفارت را در کشورهای ارمنستان، امارات، گرجستان و… می ‌گیرند. توجه داشته باشید که هزینه اقامت و سفر به این کشورها در اغلب مواقع به عهده متقاضی است و پیشنهاد می کنیم برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما در آژانس مسافرتی سلام پرواز تماس حاصل نمایید و مفصل در مورد شرایط و شانس اخذ ویزای کانادا گفتگو کنید.

پرسش و پاسخ

 • سوالات خود را در مورد ویزای کانادا در اینجا بپرسید.
 • قبل از مطرح کردن سوال، سوالات قبلی پرسیده شده توسط سایر مسافران را مطالعه کنید.
 • پاسخ سوال شما پس از پاسخدهی توسط تیم سلام پرواز، در وبسایت نمایش داده خواهد شد و به صورت پیامک به شما اطلاع رسانی می‌شود.
مشاوره و خرید تور