02122224444

برای رزرو و خرید این تور با شماره بالا در تماس باشید

برای برقراری مستقیم تماس QR کد بالا را با موبایل اسکن کنید

هم اکنون در سلام پرواز پاسخگوی شما هستیم

تور ایتالیا

Italy Tour

Italy tour

برگزار نمی‌شود

تور ایتالیا

کشور ایتالیا شبیه چکمه‌ای در میان دریای آدریاتیک و دریای مدیترانه قرار گرفته و با 303.323 کیلومتر مربع (کمتر از یک پنجم مساحت ایران) در رده هفتادمین کشور وسیع جهان قرار دارد. در سفر با تور ایتالیا می‌توانید از شمال، سوئیس و اتریش، در شرق، اسلوونی و دریای آدریاتیک، در جنوب، دریای مدیترانه در غرب، فرانسه و نیز دریای مدیترانه را در همسایگی این کشور ببینید. کشورهای واتیکان (Vatican) در شهر رم، سان مارینو (Sanmarino) در شرق ایتالیا قرار گرفته که در توسعه گردشگری با تور اروپا تاثیر شگرفی داشته‌اند. همچنین جزایر سیسل (Sicily) و ساردینی (Sardinia) از وسیع‌ترین جزایر این کشور و در غرب این چکمه زیبا واقع شده‌اند که سیل گردشگران را به سوی خود فرا می‌خواند. ایتالیا از آب و هوای مدیترانه‌ای در مرکز و آلپی در شمال و گرم و خشک در جنوب برخوردار بوده و میانگین درجه حرارت ایتالیا به طور متوسط از 11 تا 19 درجه سانتیگراد است.

ایتالیا با آب و هوای مطبوع، دلپذیر و متنوع، زیبایی های هنری، طبیعی و باستانی و نیز فعالیت‌های فرهنگی به سرزمینی مناسب برای رشد صنعت توریسم تبدیل شده است. از آنجا که این صنعت برای اقتصاد ملی از اهمیت زیادی برخوردار بوده لذا دولت ایتالیا هر ساله ظرفیت اسکان و امکانات برای جهانگردان را چه از لحاظ کمیت و نیز کیفیت را در سفر به ایتالیا افزایش می دهد؛ چرا که صنعت توریسم شش درصد از تولید ناخالص ملی این کشور را شامل می‌شود.

Italy tour

نقشه گردشگری ایتالیا

Italy tourism map

اطلاعات مهم کشور ایتالیا

 

برای داشتن یک سفر خوب با تور ایتالیا داشتن اطلاعات مهم این کشور ضروری می‌باشد. طبق آمار سال 2007، کشور ایتالیا با 58,133,509 نفر جمعیت در رده بیست و سومین کشور جهان و چهارمین کشور پرجمعیت در اتحادیه اروپا پس از آلمان، فرانسه و انگلستان قرار دارد. جمعیت ساکن در ایتالیا شامل: 45/95 درصد ایتالیایی، 15/1 درصد اروپای شرقی، 82/0 درصد عرب، 77/0 درصد آسیایی، 41/0 آمریکای جنوبی، 36/0 درصد آفریقایی، 6/0 درصد آلبانیایی و 44/0 درصد از دیگر کشورها می باشد. رم و میلان پرجمعیت‌ترین شهرهای ایتالیا و بسیار دیدنی در مسافرت با تور ایتالیا هستند. سه منطقه لومباردی، کامپانیا و لاتزیو از پرجمعیت‌ترین مناطق این کشور محسوب می‌شوند. همچنین از نظر دین و مذهب این کشور در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی، مذهب در ایتالیا از اهمیت و نفوذ بیشتری برخوردار است. مذهب کاتولیک به عنوان یکی از مذاهب مسیحیت پیوندهای کهن و استواری با تاریخ و فرهنگ ایتالیا برقرار کرده و کلیسای رم قدیمی‌ترین کلیسای مسیحیت است. کاتولیک‌ها معتقدند که پطرس قدیس، از حواریون عیسی (ع) آن را بنا نهاده است. لذا دیدار از کلیسای رم در تور ایتالیا را به همه مسافران و گردشگران توصیه می‌کنیم. زبان مردم این کشور ایتالیایی بوده که برگرفته از زبان لاتین است. غنا و تنوع گویش‌ها و زبان‌های محلی ایتالیا، بیش از زبان‌های دیگر مردمان لاتین‌زبان که تور ایتالیا با گرایش زبان‌شناسی را برای محققان این حوزه مهیا کرده است. ایتالیایی‌ها اصولا هنرمند هستند؛ این کشور از ادبیات، هنر، شعر، موسیقی و … بسیار غنی برخوردار است. اعتقاد آن‌ها به مذهب کاتولیک همواره بر تمامی جنبه‌های هنری و فرهنگی این کشور نفوذ داشته که از آن کشوری جذاب برای دیدن ساخته است. علاوه بر این اطلاعات داشتن آگاهی در موارد زیر نیز در گردشگری با تور ایتالیا می‌تواند باعث کیفیت هر چه بهتر سفرشان شود:

نام رسمی: جمهوری ایتالیا  (Italian Republic)

نام محلی: ایتالیا (Italia)

نام‌های دیگر: رم (نام قدیمی)

زبان رسمی: ایتالیایی

پایتخت: رم (Rome)

نوع حکومت: جمهوری چند حزبی با دو مجلس قانون‌گذاری

رئیس حکومت: رئیس جمهور

رئیس دولت: نخست وزیر

واحد پول: یورو (Euro)

نوع برق شهری: برق شهری فرانسه با ولتاژ ۲۲۰ ولت از نوع متناوب می‌باشد.

کد کشور: 39+

شماره‌ اضطراری: 113

Important information about Italy

قیمت تور ایتالیا

قیمت تور ایتالیا یکی دیگر از مباحث مهم و مورد نظر مسافران و گردشگران بوده که می‌تواند رقابتی و گردشگرپسند باشد. قیمت تمامی تورهای مسافرتی به عوامل مختلف و اغلب سلیقه‌ای بستگی دارد چرا که انتخاب نوع هتل، تعداد شب‌های اقامت، نوع پرواز، خدمات تور و … کاملا مطابق با سلیقه مسافران می‌تواند متغیر باشد. پروازها برای تور ایتالیا معمولا هفتگی و به صورت مستقیم و غیرمستقیم با ایرلاین‌های مختلف صورت می‌گیرد که این کاملا به مسافران بستگی دارد کدام نوع را انتخاب کنند. اگر مسافران خواهان پرواز مستقیم در تور ایتالیا باشند می‌بایست از طریق ایرلاین ماهان یا ایران‌ایر اقدام کنند که ماهان به مقصد میلان و ایران‌ایر به مقصد رم پروازها را انجام می‌دهند. پروازهای مستقیم نسبت به غیرمستقیم هزینه کمتری را به مسافران تور ایتالیا تحمیل خواهد کرد و قیمت تور ایتالیا مقرون‌ به‌صرفه خواهد بود ولی اگر مسافران پروازهای غیرمستقیم را با ایرلاین‌های ترکیش و پگاسوس انجام دهند قیمت تور ایتالیا برای آن‌ها مناسب تر خواهد بود به ویژه اگر با پرواز پگاسوس صورت بگیرد. با داشتن این اطلاعات کاملا واضح است که خود مسافر می‌تواند به صورت چشم‌گیری بر قیمت تور خود مدیریت داشته باشد و متناسب با قدرت خرید خود آن را انتخاب کند.

تور ایتالیا ارزان

همانطور که پیش‌تر به آن اشاره کردیم ارزان‌بودن یک تور مسافرتی می‌تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد. در تور ایتالیا ارزان نیز بحث مستقیم یا غیرمستقیم بودن پروازها و خارجی یا داخلی‌بودن ایرلاین‌ها مورد نظر است که اگر پرواز ایتالیا به صورت مستقیم و با ایرلاین ترک پگاسوس باشد و روی یک هتل متوسط رزرو گردد می‌تواند تور ایتالیا ارزان را به مسافران ارائه دهد. البته کشورهای اروپایی و به ویژه کشور ایتالیا جزو اتحادیه اروپا بوده لذا برای ورود به این کشور به ویزای شینگن نیاز هست. این کاملا واضح است که مسیرهای ویزادار هزینه‌ای را بر قیمت تور اضافه می‌کنند و لذا هر چقدر هم فاکتورهای دیگر در قیمت تور ایتالیا را مدیریت هم بکنیم باز هزینه ویزا آن را گران‌تر خواهد کرد.

ویزای ایتالیا

 

ایتالیا یکی از کشورهای اروپایی بوده لذا گردشگران برای سفر با تور ایتالیا می‌بایست ویزای ایتالیا یا همان ویزای شینگن را تهیه نمایند. ویزای ایتالیا انواع مختلفی را شامل شده که برای اهداف مسافرتی و گردشگری ویزای توریستی ایتالیا مورد نیاز است. برای گرفتن ویزای توریستی ایتالیا تنها داشتن گردش حساب بالا و تمکن مالی مسافران کفایت نمی‌کند. لذا مسافران گرامی قبل اقدام به سفر با تور ایتالیا می‌بایست مدارک لازم شغلی و ملکی و وثایق کافی را برای اخذ ویزای ایتالیا آماده کرده تا بعد از تحویل آن به آدرس مرکز ویزای سفارت ایتالیا و پروسه انگشت نگاری ظرف مدت حدودا  14 تا 21 روز کاری آن را از کنسولگری ایتالیا دریافت نمایند.

Italian visa

تور ایتالیا لحظه آخری

همانطور که از نام تور لحظه آخری برمی‌آید سفر با این دسته از تورها بدون برنامه‌ریزی قبلی صورت می‌گیرد و مسافران می‌بایست همیشه آماده سفر باشند. اما باید توجه داشت که تور ایتالیا لحظه آخری یکی از موضوعاتی هست که ممکن است مسافران را مشتاق به مسافرت به این کشور زیبا کند ولی شایان ذکر است که تورهای اروپایی لحظه آخری ندارند. به این دلیل که مسیرهای اروپایی نیازمند اخذ ویزا بوده و لذا مسیرهای ویزادار از تورهای لحظه آخری محروم هستند. البته در تور ایتالیا این نکته را باید مد نظر قرار داد که پروازها هم به صورت هفتگی صورت می‌گیرد و جزو مسیرهای پرتردد محسوب نمی‌شود و از این جهت نیز یکی دیگر از پیش‌شرط‌های تور ایتالیا لحظه آخری حذف می‌شود.

بهترین زمان سفر با تور ایتالیا

ایتالیا یکی از کشورهای توریستی اروپا بوده که بسیاری از گردشگران برای سفر به آن علاقه‌مند و مشتاق هستند. تور ایتالیا در بیش‌تر ایام سال و به ویژه در ایام تعطیلات یکی از تفریحات شگفت‌انگیز برای مسافران باشد؛ البته داشتن اطلاعات مهم در مورد آب و هوا و سایر فاکتورها لذت سفر با تور ایتالیا را دو چندان خواهد کرد. در ادامه به آب و هوای این کشور توریستی و جذاب خواهیم پرداخت. کشور ایتالیا از نظر پستی و بلندی و آب و هوا به سه منطقه تقسیم می شود:

منطقه آلپ

کوه های آلپ در شمال ایتالیا قرار داشته و دارای آب و هوای معتدل کوهستانی است. در این ناحیه، هرچه از سمت غرب به شرق حرکت کنیم، سرمای زمستان شدیدتر می شود. فصل سرمای آن طولانی و تابستانی کوتاه و مرطوب دارد. در آلپ نیز مناطق پوشیده از جنگل است که این منطقه اکوتوریست‌ها را از سراسر جهان با تور ایتالیا به سوی خود فرامی‌خواند.

منطقه جلگه پو

تنها جلگه پهناور ایتالیا، جلگه پو (Po) است که 15 درصد از خاک ایتالیا را در شمال شرقی در بر می‌گیرد. جلگه پو از دو ناحیه کم‌ارتفاع و پست تشکیل شده است. نواحی کم‌ارتفاع آن از شمال به کوهپایه‌های آلپ و از جنوب به کوه‌های آپنین متصل می‌شوند. آب و هوای این منطقه قاره‌ای بوده، زمستان آن سرد و مه آلود و تابستان آن گرم و بارانی است. توجه داشتن به فصل خوش آب و هوا برای مسافرت با تور ایتالیا بسیار مهم است و مسافران می‌بایست متناسب با علاقه خود بهترین زمان سفر را برای خود انتخاب کنند.

منطقه شبه جزیره‌ای و جزیره‌ای

این ناحیه از جنوب جلگه پو آغاز شده و تا جزیره سیسیل ادامه می‌یابد. کوه‌های آپنین که از شمال به جنوب کشیده شده‌اند، بخش اعظم این منطقه را پوشانده است.

با توجه به این سه منطقه آب و هوایی، سفر با تور ایتالیا در پاییز و بهار لذت‌بخش‌تر و زیباتر خواهد بود چرا که در این فصول آب و هوای معتدلی در اروپا و کشور ایتالیا وجود دارد.

جاذبه‌های گردشگری تور ایتالیا

 

کشور ایتالیا از دیرزمان دارای تاریخ تمدنی، هنری، معماری، فرهنگی و دیدنی‌های فراوان است به همین خاطر به عنوان یک کشور توریست‌پذیر و دارای صنعت گردشگری پویا شناخته می‌شود. این کشور سرشار از جاذبه‌های شگفت‌انگیز گردشگری بوده که سهمی از صنعت توریسم را با توسعه تور ایتالیا به خود اختصاص داده است. در ادامه با ما همراه باشید تا به معرفی تعدادی از این جاذبه‌ها بپردازیم:

 

 

استادیوم کولوسئوم (Colosseum)

 

کولوسئوم (Colosseum) از بزرگ‌ترین جاذبه‌های توریستی و بزرگترین آمفی تئاتر و ورزشگاه رم باستان بوده که مورد بازدید مسافران تور ایتالیا قرار می‌گیرد. در این استادیوم، تماشاگران رمی نبرد گلادیاتورها و حیوانات وحشی را که تا سر حد مرگ با هم مبارزه داشتند، تماشا می کردند.

جایگاه پلکانی‌شکل تماشاچیان بر روی تعداد زیادی طاق از جنس بتون که اختراع رومی‌ها بود قرار داشت و به جهت صاف و محکم شدن سطح آن، از آجر و سنگ نیز استفاده کردند. در محیط داخلی ورزشگاه میدان یا محیطی که مبارزات در آن انجام می شد، قرار داشت. کف چوبی آن به وسیله ماسه پوشیده شده بود تا خون‌های ریخته شده را جذب کند. برای برگزاری مسابقات دریایی پهلوانی، میدان را پر از آب می‌کردند. در زیرزمین مجموعه‌ای از اطاق، قفس و راهروها که گلادیاتورها و حیوانات قبل از ورود به میدان، در آنجا نگه‌داری می‌شدند، وجود داشت. بالابرهایی که قفس‌های دربسته حیوانات را به بالا و داخل میدان منتقل می‌کردند، به وسیله قرقره کار می‌کردند. در حال حاضر تنها یک سوم از بنای این ساختمان باقی مانده است. آخرین مبارزه انجام شده در آن به سال پانصد و بیست و سه بعد از میلاد باز می‌گردد. دیدن و شنیدن داستان‌های مربوط به این استادیوم در تور ایتالیا، بسیاری از مسافران را متحیر کرده و به وجد خواهد آورد.

Colosseum Stadium

کلیسای جامع سانتا ماریا دل فیوره (Santa maria del fiore)

 

شهر فلورانس ایتالیا پوشیده از برج ها و کلیساهای تاریخی بوده که مشهورترین آن‌ها کلیسای جامع سانتا ماریادل فیوره (Santa maria del fiore) است. کلیسای جامع فلورانس از نشانه های پیشرفت فلورانس است و در سفر با تور ایتالیا نباید از دیدن آن غافل شد.

این کلیسا در قرن سیزدهم ساخته شد؛ اما طراحان قرن سیزدهم کلیسای جامع فلورانس، نتوانستند محاسبات ساخت گنبدی با قدرت کافی برای پوشش منطقه وسیع مرکز آن، که حدود 42 متر بود را انجام دهند، تا این که معماری آن به نام فیلیپوبرنه لسکی (Filipo Brunelleschi) درسال 1420 راه‌ حل این مشکل را پیدا کرد.

او ساختمانی را طراحی کرد که خود بنا و سنگینی بار سقف را تحمل کند. گنبد هشت ضلعی از حلقه‌های افقی آجری و سنگی تشکیل می‌شد. برآمدگی های ماسه سنگی و هلالی روی گنبد، آن را محکم‌تر می‌کرد.

Cathedral of Santa Maria del Fiore

 

کلیسای جامع دومو (Duomo)

 

در بخش بازدید از جاذبه‌های تور ایتالیا از میدان اصلی شهر میلان جا نمانیدکه پیاتزادل دومو (Piazza del Duomo) نام داشته و به دومو یا کلیسای جامع ختم می شود. دومو ساختمانی از مرمر سفید با سبک گوتیک است که در سال1386 میلادی پایه گذاری و در سال 1965 تکمیل شده است. کلیسای جامع میلان یکی از بزرگ‌ترین کلیساهای جهان است. در درون این کلیسا کارهای هنری فراوانی وجود داشته که یکی از آن‌ها مقدس‌ترین اثر میخی است که گفته می‌شود از صلیب مسیح به جای مانده است. زیبایی‌های هنری این کلیسا گردشگران تور ایتالیا را در موجی از هیجان و بهت فرو خواهد برد.

 

شهر ونیز (Venezia یا Venice)

 

ونیز با تلفظ ایتالیایی ونیزیا  (Venezia)بندری در ناحیه ونتو (Veneto) مرکز ایالت ونیز با 269780 نفر جمعیت (سال 2006) در شمال شرق ایتالیا قرار دارد. شهر ونیز بر روی یکصد و بیست جزیره واقع شده که توسط صد و هفتاد و هفت کانال در تالاب‌های دهانه رود پو و پیاو (Piave) در شمال دریای آدریاتیک شکل گرفته است. آب و هوای ونیز مدیترانه‌ای و معتدل بوده که سبب جذب مسافران تور ایتالیا به این شهر شده است. حداکثر دما در جولای (تیر) با متوسط 28 درجه و حداقل دما در ژانویه با متوسط 1- درجه سانتیگراد است. بارندگی در تمام طول سال وجود داشته و متوسط سالیانه آن 800 میلی‌متر است.

به لحاظ نقش تاریخی کشتیرانی و تجارت این شهر به عنوان ملکه آدریاتیک شناخته شده است. ونیز توسط بزرگراه‌ها و راه آهن به سرزمین اصلی متصل می‌شود و گردشگران را در تور ایتالیا هیجان‌زده می‌کند.

City of Venice

 

سوالات متداول

انواع ویزای شنگن ایتالیا کدامند؟

ویزای شینگن ایتالیا، با توجه به هدف سفر متقاضی، در انواع مختلفی صادر می‌شود. ویزای توریستی، ویزای سرمایه گذاری و ویزای تحصیلی رایج ترین ویزایی هستند که از سوی سفارت ایتالیا برای متقاضیان ایرانی صادر می‌شود.
۱. ویزای توریستی ایتالیا برای اهداف توریستی و گردشگری صادر می‌شود. 
۲. ویزای سرمایه گذاری ایتالیا را با با خرید ملک و یا سرمایه گذاری در ایتالیا می‌توانید دریافت کنید. 
۳. ویزای تحصیلی ایتالیا با هدف تحصیل و یا تحقیق کوتاه و یا بلند مدت برای متقاضیان صادر می‌شود. 

برترین شهرهای توریستی ایتالیا کدامند؟

شهر فلورانس ، مهد رنسانس، یکی از شهرهای بزرگ هنری اروپا است. موزه ها و بناهای تاریخی بسیار جذابی در فلورانس وجود دارد.
شهر ونیز دارایتعداد بی شماری آثار هنری بی نظیر از قرنهای گذشته  است. این شهر همچنین مرکز فعالیت های  هنری معاصر میباشد. 
شهر رم پایتخت و مهد تمدن باستان ایتالیا تقریباً سه هزار سال است که تاریخی بی نظیر از فرهنگ و معماری و  هنررا به دوش می کشد.
شهر میلان پایتخت مد و طراحی ایتالیاست، جشنواره های غذا و نوشیدنی و هتل های متنوعی و بناهای باستانی در این شهر وجود دارد. 

پرسش و پاسخ

  • سوالات خود را در مورد تور ایتالیا در اینجا بپرسید.
  • قبل از مطرح کردن سوال، سوالات قبلی پرسیده شده توسط سایر مسافران را مطالعه کنید.
  • پاسخ سوال شما پس از پاسخدهی توسط تیم سلام پرواز، در وبسایت نمایش داده خواهد شد و به صورت پیامک به شما اطلاع رسانی می‌شود.
مشاوره و خرید تور