02122224444

برای رزرو و خرید این تور با شماره بالا در تماس باشید

برای برقراری مستقیم تماس QR کد بالا را با موبایل اسکن کنید

هم اکنون در سلام پرواز پاسخگوی شما هستیم

تور اسپانیا

Spain Tour

Spain tour

برگزار نمی‌شود

تور اسپانیا

کشور اسپانیا در جنوب غربی اروپا واقع شده که نصف‌النهار گرینویچ از کشور اسپانیا و نزدیکی شهر والنسیا می‌گذرد. این کشور از نظر وسعت، پنجاه و یکمین کشور جهان بعد از فرانسه، دومین کشور اروپای غربی و مساحت آن، تقریبا یک سوم مساحت ایران است. اسپانیا از شمال به خلیج بیسکای (Biscay)، فرانسه (623 کیلومتر) و کشور کوچک آندورا (63/7 کیلومتر) از شرق به دریای مدیترانه، جزیره بالثار و جزیره مالورکا (Mallorca)، از جنوب به دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس, از غرب به پرتقال (1214 کیلومتر) و اقیانوس اطلس، محدود است. این موقعیت نسبی به توسعه گردشگری و رونق تور اسپانیا کمک شایانی کرده است. همچنین طول سواحل اسپانیا 4964 کیلومتر است. 82 درصد از شبه جزیره ایبری، متعلق به این کشور است. (18 درصد مابقی کشور پرتغال است) و سرزمین اصلی، همراه با جزایر بالثار و کاناری (قناری) کشور اسپانیا را تشکیل می دهد. تمامی این پتانسیل‌های طبیعی باعث شده‌اند که تور اسپانیا مورد توجه مسافران از سراسر جهان قرار بگیرد.

در کناره جنوبی اسپانیا، کشور تحت‌الحمایه بریتانیایی جبل‌الطارق (Gibraltar) قرار دارد. این محل، از نظر نظامی و به خاطر اشراف بر تنگه جبل‌الطارق، اهمیت استراتژیک دارد و نیروی دریایی انگلستان در آن مستقر است. وسعت آن، 5/6 کیلومترمربع بوده و با اسپانیا 1200 متر مرز مشترک دارد. جمعیت آن حدود 28000 نفر است. اسپانیا با رشته کوه پیرنه از فرانسه و با جبل‌الطارق از آفریقا جدا شده است.

این سرزمین تقریبا از همه طرف به آب راه دارد. تنها ناحیه کوچکی از غرب اسپانیا به پرتقال و شمال غربی آن, به فرانسه و آندورا محدود می شود.

Spain tour

نقشه گردشگری اسپانیا

Spain tourism map

اطلاعات مهم کشور اسپانیا

 

داشتن اطلاعات مهم درباره اسپانیا در سفر با تور اروپا مورد نیاز مسافران است تا سفری خوش را به این مقصد توریستی تدارک ببینند.

اسپانیا کشوری است که از جنوب به شمال آفریقا نزدیک بوده و تنها یک مسیر باریک آبی به نام تنگه جبل‌الطارق، اسپانیا را از قاره آفریقا جدا می کند. به همین دلیل آفریقا تأثیر زیادی در تاریخ اسپانیا داشته است. در باریک‌ترین قسمت تنگه جبل‌الطارق، فاصله میان اسپانیا و مغرب، 13 کیلومتر است. این موقعیت نسبی و جغرافیایی خوب در توسعه صنعت گردشگری این کشور و به تبع آن سفر با تور اسپانیا رونق بخشیده است. همچنین اسپانیا دارای زمین های پست اصلی، شامل دره ابرو (Ebro) در شمال شرق، جلگه ساحلی اطراف والنسیا در شرق و دره رود گوادل کیویر (Guadalquivir) در جنوب است. اکوتوریست‌ها با تور اسپانیا به این جغرافیای شگفت‌انگیز سفر کرده و از آن نهایت لذت را خواهند بود.

از نظر نژادی، جمعیت اسپانیا در کل ترکیبی از بومیان شبه جزیره ایبریا و فاتحان این شبه جزیره است. اقوام و نژادهای غیر بومی، عبارتند از: رومن‌ها، اقوام مدیترانه‌ای، سوبی (Suebi)، وندالز، ویزیگوت‌ها (Visigoths) و اقوام تتونیک (Teutonic). علاوه بر این یهودیان نیز در این سرزمین ساکن شده‌اند. در حال حاضر چند گروه قومی اصلی در اسپانیا ساکنند که از لحاظ فرهنگ و زبان خصایص جداگانه‌ای دارند که در جذب گردشگران تور اسپانیا موفقیت‌امیز عمل کرده‌اند. برای مثال: کاتالان‌ها (Catalans) که 16 درصد از کل جمعیت اسپانیا هستند و در نواحی شمال شرقی و جزایر شرقی ساکنند (شهر بارسلون, مرکز کاتالان هاست). گالیسین‌ها (Glicians) که 7 درصد کل جمعیت اسپانیا را تشکیل می‌دهند و در نواحی شمال غربی اسپانیا سکونت دارند. باسک‌ها (Basque) (و یا اسکال‌دان‌های (Euskal-dun) که 2 درصد از کل جمعیت اسپانیا هستند و اطراف خلیج بیسکای در شمال اسپانیا مستقرند. شهر بیلبائو مرکز این منطقه است. روماها (Roma) که اقوام چادرنشین اسپانیا هستند. اکثر مردم اسپانیا به زبان اسپانیایی کاستیلین (Castilian) صحبت می کنند؛ جز آن، زبان کاتالانی در شمال شرق، زبان انگلیسی در شمال غربی و زبان باسک در شمال، رایج است. تمامی این نژادها و خصایص زبانی و فرهنگی متفاوت در اسپانیا به عنوان یکی جاذبه گردشگری عمل کرده که سالانه گردشگران از سراسر دنیا با تور اسپانیا به این مقصد بی‌نظیر سفر می‌کنند. در ادامه اطلاعاتی را به صورت خلاصه در مورد اسامی این کشور، نوع حکومت، پایتخت و …  به مسافران تور اسپانیا ارائه خواهیم داد:

نام رسمی: اسپانیا

نام محلی: اسپانا Espana که از کلمه قدیمی Span گرفته شده است؛ به معنی سرزمین مخفی یا دور افتاده؛ چون از بقیه کشورهای اروپایی جداست.

پایتخت: مادرید

جمعیت: بیش از 47 میلیون نفر

نوع حکومت: پادشاهی، مشروطه

رئیس حکومت: پادشاه

رئیس دولت: نخست وزیر

واحد پول: یورو (Euro)

نوع برق شهری: برق شهری اسپانیا با ولتاژ ۲۲۰ ولت می‌باشد.

کد کشور: 34+

شماره‌ اضطراری: 112

Important information about Spain

تور اسپانیا ارزان

شاید بسیاری از مسافران هنگام جستجو در گوگل با عبارت تور اسپانیا ارزان مواجه شوند و به این فکر کنند که می‌توان این تور را تهیه کرد. ولی همان‌طور که پیش‌تر هم اشاره شده تور اسپانیا نسبت به تور کشورهای اروپای شمالی ارازن‌تر بوده چرا که کشور اسپانیا از نظر توسعه‌یافتگی اقتصادی در سطح پایین‌تری قرار دارد. البته باید توجه داشت علاوه بر موارد گفته شده برای مسافرت با تور اسپانیا گرفتن ویزای اسپانیا یا ویزای اسپانیا توریستی نیز هزینه‌ای را در بر می‌گیرد که باعث افزایش هزینه تور اسپانیا می‌شود. همچنین تاریخ سفر و نوع ایرلاین انتخابی در تهیه تور اسپانیا ارزان تاثیر گذاشته چرا که در تاریخ‌های پیک سفر مشخصا نمی‌توان تور با قیمت مناسب تهیه کرد و یا نوع ایرلاینی که انتخاب می‌شود می‌توان تور اسپانیا ارزان یا گران را برای مسافران رقم بزند.

تور اسپانیا لحظه آخری

 

سفر با تورهای اروپایی دارای شرایط خاص خود هستند و که مطمئنا نمی‌توان برای این مسیر تور لحظه آخری در نظر گرفت. در واقع تورهای لحظه آخری بدون برنامه‌ریزی قبلی و صرفا برای سوخت نشدن خدمات و تور آژانس‌هایی است که بخشی از ظرفیت تور آن‌ها خالی مانده است. اما از آنجایی که مسیرهای اروپایی و به ویژه تور اسپانیا احتیاج به اخذ ویزا دارند نمی‌توان تور اسپانیا لحظه آخری را متصور شد. چرا که تورهای مسافرتی لحظه آخری به مسیرهای بدون ویزا و پرتردد تعلق دارد مثلا مسیرهایی مثل ترکیه. به هیمن خاطر نباید مسافران گرامی به دنبال تور اسپانیا لحظه آخری باشند بلکه می‌توانند با مدیریت فاکتورهای تاثیرگذار در تور، قیمت تور اسپانیا خود را مناسب و به‌صرفه نمایند.

Last minute tour of Spain

بهترین زمان سفر به تور اسپانیا

کشور اسپانیا از جمله کشورهای به شدت توریستی و بی‌نظیر در میان مقاصد مختلف گردشگری بوده که توانسته است جایگاه خود را در صنعت گردشگری داشته باشد. دو فاکتور مهم در سفر با تور اسپانیا داشتن هزینه و قیمت متناسب با قدرت خرید مسافران و امنیت حاصل از سفر گروهی بوده که سبب گردیده است که در میان تورهای اروپایی، تور اسپانیا از محبوبیت و رونق برخوردار باشد. البته داشتن اطلاعات در مورد بهترین زمان سفر به کشور اسپانیا نیز می‌تواند بسیاری از مسافران را مجاب به تهیه و رزرو تور اسپانیا از طریق سلام پرواز نماید. بهترین زمان سفر می‌تواند وابسته به آب و هوا یا فصل کم‌گردشگر مقصد باشد که گردشگران در بسیاری از تورها این معیارها را لحاظ می‌کنند. در اینجا به شرایط آب و هوایی این کشور توریست‌پذیر خواهیم پرداخت:

شبه جزیره اسپانیا سه نوع آب و هوای خاص دارد: قاره‌ای، دریایی و مدیترانه‌ای. تاثیر هر کدام از این نوع آب و هوا در توسعه گردشگری و رونق تور اسپانیا به صورت مستقیم و چشم‌گیر است. در ادامه به توضیح آن‌ها خواهیم پرداخت:

آب و هوای قاره‌ای: این نوع آب و هوا بیش‌تر شبه جزیره اسپانیا را پوشش می‌دهد؛ از جمله فلات مرکزی مستا و رشته کوه‌های مجاور آن در شرق و جنوب و آبگیر ابرو. از ویژگی‌های این نوع آب و هوا، تنوع فصلی، تغییر زیاد دما در روز و بارش باران نامنظم و کم است با تبخیر زیاد که زمین را خشک می‌کند. این نوع آب و هوا شاید باب میل بسیاری از گردشگران در تور اسپانیا نباشد.

آب و هوای دریایی (Maritime): بخش شمالی کشور اسپانیا از رشته کوه‌های پیرنه به سمت نواحی شمال غربی آب و هوای این گونه دارند. از ویژگی‌های آن، زمستان های نسبتا معتدل، تابستان های نسبتا گرم و بارش معمولا فراوان باران در طول سال است. دما در طی فصول و روز، تغییرات کمی دارد. میزان فاصله از اقیانوس اطلس، بر مقدار بارندگی اثر می‌گذارد و بارندگی در شرق، کم‌تر از غرب است. مرطوب‌ترین فصل پاییز (مهر-آذر) و خشک‌ترین ماه، تیر است. رطوبت، دما و بادهای ساحلی غالبا در ساحل شمال غربی تولید مه و غبار می‌شود. این تنوع هوایی و دمایی در جذابیت این نوع آب و هوا برای توریست‌های تور اسپانیا تاثیر به‌سزایی دارد.

آب و هوای مدیترانه‌ای: این ناحیه از دشت اندلس (Andalusian) در کنار ساحل شرقی و جنوبی تا رشته کوه‌های پیرنه امتداد دارد. در مجموع بارندگی در این ناحیه، نسبت به نواحی دیگر اسپانیا کم‌تر است و بیش‌تر این بارندگی در اواخر پاییز و زمستان اتفاق می‌افتد. درکل بارندگی، کم و نامرتب است. هر کدام از انواع آب و هوای گفته شده در توسعه بخشی از تورهای مسافرتی اسپانیا تاثیر دارد. لذا گردشگران می‌توانند متناسب با سلیقه خود اقدام به گردشگری با تور اسپانیا در یکی از آب و هواهای گفته شده نمایند.

جاذبه‌های گردشگری تور اسپانیا

 

آب و هوای مناسب، سواحل متنوع و کانه‌های تاریخی، از عوامل جذب گردشگر و توسعه تور اسپانیا هستند و نقش مهمی در اقتصاد آن دارند. بعد از مرگ فرانکو صنعت گردشگری در این کشور گسترش بسیار پیدا کرد.

بر اساس گزارش سازمان جهانی گردشگری، اسپانیا جزو ده کشوری است که بیش‌ترین گردشگران جهان را جذب می‌کند. دفاتر اصلی سازمان جهانی گردشگری (WTO) در مادرید واقع شده است. دو شهر مادرید و بارسلونا مهم‌ترین شهرهای توریستی اسپانیا هستند و سواحل جنوبی و جزایر قناری، بیش‌ترین گردشگران تور اسپانیا را جذب می‌کنند.

 

جاهای دیدنی مادرید در تور اسپانیا

 

مادرید، پایتخت، مرکز سیاسی و بزرگ‌ترین شهر اسپانیاست. این شهر درکنار رودخانه مانزانارس (Manzanares) در مرکز کشور، بین ایالات مستقل و خودمختار کاستیل-لئون (Castile-Leon) قرار دارد. به دلیل بازده اقتصادی، سبک و شیوه استاندارد زندگی و میزان خرید و فروش، این شهر مرکز اصلی و عمده مالی شبه جزیره ایبریا است که از این نظر توانسته بازار گردشگری را با تور اسپانیا به خود جذب کند. ادارات مرکزی و اصلی اکثر شرکت‌های مهم اسپانیا، ادارات مرکزی و دفاتر بسیاری از شرکت‌های بزرگ دنیا نیز در این شهر قرار دارند. در این شهر انواع جاذبه‌های گردشگری وجود دارد که یک نمونه از آن‌های جشنواره‌های محلی مادرید بوده که سالانه تماشاگران و مسافران زیادی را در تور اسپانیا به تماشای خود فرا می‌خواند. در ادامه به تعدادی از این جشنواره‌های بی‌نظیر می‌پردازیم: جشنواره سان ایزیدرولابرادور (San Isidro La Brador) در تاریخ 25 اردیبهشت (15 می)، سان آنتونیو فلوریدا (San Antonio de La Florida) در تاریخ 23 خرداد (13ژوئن)، ویرجن کارمن (Virgen de La Carmen)، در تاریخ 25 تیر تا 3 مرداد (25-16 ژوئیه)، ویرجن پالوما (Virgen de La Paloma)، در تاریخ 25 – 24 مرداد (16-15 آگوست)، سان کایتانو (Sab Cayetano) در تاریخ 16 مرداد (7 آگوست)، سان لورنزو (San Lorenzo) در تاریخ 19 مرداد (10 آگوست) و جشنواره هایویرجن آلمودنا (Virgen de La Almudena) در تاریخ 18 آبان (9 نوامبر) و ارکستر ملی اسپانیا (Auditorio Nacional de Music) اغلب جمعه، شنبه و یکشنبه‌ها در مادرید برنامه دارد. همچنین کلوپ‌های شبانه مادرید معروفند. جوانان مادرید در تعطیلات آخر هفته، تمام طول شب به رقص و پایکوبی می‌پردازند. این جاذبه‌های زنده گردشگری توانسته است تور اسپانیا را برای مسافران خواستنی و جذاب کند.

آثار تاریخی زیادی در این شهر وجود دارد. از جمله: کاخ سلطنتی (Royal Palace)، خانه اپرا (Teatro Royal)، پارک بوین رتیرو 1631 (Buen Retiro)، ساختمان کتابخانه ملی (قرن 19)، موزه باستان شناسی، موزه پرادو (Prado)، که یکی از بهترین مجموعه های هنری دنیاست. موزه تیسن برنمیسزا (Thyssen-Bornemisza) و موزه ملی مرکزی هنر رنا سوفیا (Reina Sofia) که موزه هنر مدرن است به ویژه در جذب‌کردن گردشگران دوستدار آثار تاریخی در تور اسپانیا موفق عمل کرده‌اند.

Sights of Madrid in Spain tour

 

کلیسای ساگرادا فمیلیا (Sagrada Familia) در بارسلونا

 

بارسلونا مرکز و شهر معروف منطقه کاتالونیا (Catalonia) و دومین شهر بزرگ اسپانیا پس از مادرید است. این شهر، مرکز اصلی و مهم اقتصاد اسپانیا بوده و یکی از بندرهای مهم و اصلی مدیترانه‌ای اروپا و فرودگاه آن, دومین فرودگاه پرتردد اسپانیا است. شهر بارسلونا در طول تاریخ, چندین بار محاصره شده است. امروزه بارسلونا مرکز فرهنگی مهم و به خاطر غنای میراث فرهنگی, مقصد اصلی توریستی در تور اسپانیا است و به خصوص به دلیل آثار معمارانی از جلمه آنتونیوگودی (Antoni Gaudi), لوئیس دومنچی مونتانر (Luis Domenechi Montaner) که سایت های میراث فرهنگی دنیا (UNESCO-World Heritage Site) را برای یونسکو برنامه ریزی کردند، معروف است.

آنتونی گودی کار این کلیسا را از سال 1882 شروع کرده است. برج‌های این کلیسا بسیار باریکند. پله‌های آن تنها برای یک نفر جا دارند و پله‌های بین برج نیز باریک و تنگند. موزه جالبی در طبقه پایین کلیسا موجود بوده که آثار با ارزشی در آن وجود دارد. در سال 2004، تقریبا 26/2 میلیون نفر با تور اسپانیا یا به صورت انفرادی از این مکان بازدید کرده‌اند. این کلیسا برای گردشگران، جزو مکان‌های معروف و جالب توجه است.

Sagrada Familia church in Barcelona

 

بندر مالاگا (Malaga) در شهر والنسیا

 

والنسیا شهری است در شرق اسپانیا، مرکز ایالت خود مختار والنسیا که در دشتی حاصلخیز، نزدیک دهانه رودخانه توریا (Turia) در دریای مدیترانه واقع شده که در تور اسپانیا مورد توجه گردشگران قرار می‌گیرد. این شهر،  بازار و مرکز خرید و فروش محصولات کشاورزی است و در آن کارخانه‌های متنوعی وجود دارد. صنایع شهر؛ شامل صنایع نساجی، فلزکاری، شیلات، کشتی سازی و مواد غذایی است. همین ویژگی‌های باعث توسعه بنادر متعدد و بنام در این شهر شده که مسافران تور اسپانیا از دیدار آن‌ها نهایت لذت را می‌برند. یکی از این بنادر، بندر مالاگا است. بندر مالاگا در جنوب اسپانیا و مرکز ایالت مالاگا بوده که در کنار دریای مدیترانه و نزدیک به جبل‌الطارق است. این بندر، مکانی تفریحی برای توریست‌های تور اسپانیا و یکی از بنادر مهم تجاری اسپانیاست. شکر، شراب، الیاف کتانی و صنایع شیمیایی، از صنایع مهم این شهر هستند. دانشگاه مالاگا در سال 1972 تأسیس شده است. شهر قدیمی مالاگا را مهاجران فونیشین (Phoenician) (گروهی از مردم از کشورهای سواحل شرقی دریای مدیترانه که در اوایل 1100 به اسپانیا آمدند) ایجاد کردند؛ بعدها به دست کارتا جینین (Carthaginian) رومیان و سپس به دست مسلمانان افتاد. در زمان حکومت رومیان و مسلمانان به یک پایگاه نظامی قوی ومقتدر تبدیل شد. در سال 1487 به دست مسیحیان اسپانیایی افتاد و از 1810 تا 1812 تحت کنترل فرانسه بود. بیشتر گردشگران تور اسپانیا این بندر را در برنامه سفر خود می‌گنجانند تا زیبایی آن را از نزدیک ببینند.

پرسش و پاسخ

  • سوالات خود را در مورد تور اسپانیا در اینجا بپرسید.
  • قبل از مطرح کردن سوال، سوالات قبلی پرسیده شده توسط سایر مسافران را مطالعه کنید.
  • پاسخ سوال شما پس از پاسخدهی توسط تیم سلام پرواز، در وبسایت نمایش داده خواهد شد و به صورت پیامک به شما اطلاع رسانی می‌شود.
مشاوره و خرید تور