02122224444

برای رزرو و خرید این تور با شماره بالا در تماس باشید

برای برقراری مستقیم تماس QR کد بالا را با موبایل اسکن کنید

هم اکنون در سلام پرواز پاسخگوی شما هستیم

تور شیراز

Shiraz Tour

Shiraz tour

برگزار نمی‌شود

تور شیراز

شیراز نگین درخشان فرهنگ و تمدن ایران‌زمین و یکی از زیباترین و نام‌دارترین مناطق ایران برای مسافران تور شیراز است. شیراز با سابقه تاریخی منحصر به فرد خود مجموعه‌ای از تمدن باستانی جهان را در بر گرفته است. وارث تمدن اقلیم پارس و نشانه‌ای از هویت باستانی و سهم بسیار ارزشمند ایران در تمدن و فرهنگ جهان بوده که گردشگران را با تو شیراز به دیدار از خود فرا می‌خواند. شیراز با موقعیت خاص جغرافیایی خود سه فصل از فصل‌های سال را دارای هوایی بهاری است. دوستداران ادبیات و شعر می‌دانند که شیراز سرزمین شعر و شاعری نیز هست و دو مروارید بزرگ ادبیات جهان (سعدی و حافظ) زاده این سرزمین هستند و آرامگاه آن ها محفل هنردوستان تور شیراز است. شیراز با مناطق اطراف آن یعنی تخت جمشید، نقش رستم و شهرهای دیرینه یکی از قدیمی‌ترین مجموعه های تمدنی جهان است. آثار تاریخی اطراف آن که از عظیم‌ترین آثار باقی‌مانده در جهان است به تمدن کهن ایران، اعتباری خاص بخشیده است. آثار پرافتخار زمان هخامنشی‌ها و ساسانی‌ها، نمایانگر ذوق‌حجاری، معماری، کاشی‌کاری، نقاشی و مجسمه سازی مردم ایران پیش از اسلام است که در سفر با تور شیراز نباید از دیدن آن‌ها غافل ماند. بعد از اسلام نیز ایرانی‌ها به خصوص مردم شیراز به شیوه دیرین خود، در کسب هنر و آفریدن صنایع دستی کوشش فراوان کرده‌اند و در این راه بسیار موفق بوده‌اند. هنرمندان شیرازی در تاریخ هنر ایران در خط و تذهیب، جلوه‌سازی و گل و بوته سازی، معماری و گچ‌بری، خاتم‌سازی و نقره‌کاری، ابریشم‌دوزی، قالی‌بافی و منبت‌کاری از نام‌داران و سرآمد‌های این هنر به شمار می‌رفته‌اند. امروزه نیز این منطقه به لحاظ صنایع دستی بسیار قوی عمل می‌کند و خاتم‌کاری، منبت‌کاری، معرق‌کاری، قالی‌بافی، پارچه‌بافی، نقره‌کاری، مسگری و بافت گلیم‌های زیبا از مهم‌ترین صنایع دستی شهرستان شیراز محسوب می شوند که در سفر با تور شیراز مورد توجه گردشگران از سراسر جهان قرار می‌گیرد.

اطلاعات مهم شهر شیراز

اگر مسافر تور شیراز هستید لازم است بدانید شهرستان شیراز از شمال به شهرستان آباده، از جنوب به شهرستان فیروزآباد، از شرق به شهرستان استهبان و از غرب به شهرستان کازرون محدود می‌شود. رودخانه‌های کر، شش‌پیر، و قره‌‌آغاج از مهم‌ترین رودخانه‌های منطقه هستند و به طور کلی شهرستان شیراز صرف نظر از جلگه‌های شیراز، مرودشت و کربال یک منطقه کوهستانی به شمار می‌رود. آب و هوای منطقه معتدل و متمایل به گرم بوده که در تور شیراز برای بسیاری از گردشگران جذاب است. شهر شیراز مرکز شهرستان درطول جغرافیایی 52 درجه و 32 دقیقه و عرض جغرافیایی 29 درجه و 37 دقیقه و ارتفاع 1540 متری از سطح دریا واقع است. راه‌های دسترسی به این منطقه به ویژه برای راهنمایی مسافران در تور شیراز عبارتند از: فاصله شیراز – اصفهان به طول 484 کیلومتر، فاصله شیراز – فسا به طول 168 کیلومتر، فاصله شیراز – استهبان – نی ریز به طول 191 کیلومتر و تا استهبان به طول 230 کیلومتر، شیراز – بوشهر به طول 225 کیلومتر، فاصله شیراز – جهرم به طول 200 کیلومتر، فاصله شیراز – نورآباد ممسنی به طول 235 کیلومتر، فاصله شیراز – اردکان به طول 95 کیلومتر و فاصله شیراز – فیروزآباد به طول 120 کیلومتر.

کد شیراز: 071

فاصله از تهران: 935 کیلومتر

مدت سفر زمینی: 12 ساعت

مدت سفر هوایی: 1 ساعت و 20 دقیقه

مرکز شهرستان شیراز دارای فرودگاه بین‌المللی است که مقصد بسیاری از مسافران تورهای داخلی و ورودی و به ویژه تور شیراز به این شهر می‌باشد.

نقشه گردشگری شیراز

مسیرهای گردشگری استان فارس (شیراز)

مسیر شیراز – ایزدخواست: در این مسیر از تور شیراز می‌بایست مسافران از شهرهای شیراز، مرودشت، بوانات، اقلید و آباده گذشته تا به ایزدخواست برسند. جاذبه‌های گردشگری در این مسیر عبارتند از: عمارت کلاه فرنگی سورمق، کاروانسرای خان خوره، قلعه اسپاس، تخت جمشید، نقش رستم، پاسارگاد، نقش رجب، امامزاده سید علی ایزدخواست(ع)، امامزاده شاه نجف(ع)، چشمه‌ریز، جنگل بناب، آبشار تنگ براق، قدمگاه سده و تنگ بستانک هستند که مسافران را در تور شیراز شگفت‌زده خواهند کرد.

مسیر شیراز – سپیدان: گردشگران و مسافران در این مسیر از شیراز به مقصد سپیدان رهسپار خواهند شد و در تور شیراز ویژه این مسیر دیدار از جاذبه‌هایی نظیر: آبشار مارگون، پیست اسکی سپیدان، تنگ تیزآب، برم شش‌پیر و چله‌گاه را خواهند داشت.

مسیر شیراز – کازرون: در این مسیر از شهرهای شیراز، دشت ارژن، نورآباد، ممسنی و کازرون گذر خواهید کرد و در بخش جاذبه‌های تور شیراز خود در این مسیر می‌توانید سرآب بهرام، دشت ارژن، هفت برم، تنگ بوان، شهر بیشاپور، غار شاپور، تنگ چوگان، دریاچه پریشان، امامزاده سید حسن (ع) و امامزاده بی بی زبیده را بگنجانید تا از سفر خود نهایت لذت را ببرید.

مسیر شیراز – داراب: گردشگران تور شیراز در این مسیر از شهرهای شیراز، سروستان، استهبان و فسا خواهند گذشت و سپس به شهر داراب خواهند رسید که جاذبه‌هایی نظیر کاخ ساسان سروستان، شهر دارابگرد، مجموعه ییلاقی دهن آسیاب، قمپ آتشکده، امامزاده پیرمراد، امامزاده یوسف(ع)، دریاچه بختگان، آبشار تام و کاروانسرای نی‌ریز در انتظار دیدار مسافران عزیز هستند.

مسیر شیراز – لار: در این مسیر به ترتیب از شهرهای شیراز، فیروزآباد و لامرد خواهید گذشت و سپس به لار خواهید رسید. جاذبه‌های تور شیراز در این مسیر عبارتند از: آتشکده فیروز آباد، قلعه دختر فیروزآباد، حمام وراوی، مقبره شیخ دانیال، غار سنگ‌شکنان، آبشار مروارید شهر خفر، امامزاده پیرغار، شاه حبیب‌الله و حمام علی خان.

 

قیمت تور شیراز

تور شیراز را می‌توان به صورت هوایی و زمینی تهیه و رزرو نمود لذا متناسب با هر کدام از آن‌ها نیز قیمت‌ها بسیار متفاوت خواهد بود. از طرف دیگر نوع پرواز، ایرلاین، گشت‌های شهری، نوع هتل و خدمات آن، لوکیشن هتل، ورودیه‌ها، هزینه تفریحات گردشگری و بسیاری از فاکتورهای دیگر قیمت تور شیراز را افزایش یا کاهش خواهند داد. برای نمونه اگر هزینه‌ها غذا جزو هزینه‌های شامل در تور نباشد لذا تهیه آن به عهده مسافران باشد در نتیجه قیمت تور شیراز افزایش خواهد یافت. هزینه تفریحاتی که در مقصد نیز به مسافران ارائه می‌شود نیز به همین ترتیب می‌تواند تاثیر داشته باشد. علاوه بر این کلاس پروازی و تایپ اتاق نیز قیمت تور شیراز را تغییر خواهد داد لذا مسافران می‌بایست قبل از اقدام به مسافرت این فاکتورها را به دقت بررسی کنند. ایرلاین‌هایی که در مسیر تهران به شیراز نیز فعال هستند عبارتند از: شرکت های ماهان، ایران ایر تور، ایران ایر، آسمان، کاسپین، آتا، ساها، زاگرس و فلای پرشیا بوده که با قیمت‌های مختلف پروازها را ارائه می‌دهند. همچنین تعداد شب‌های اقامت که می‌تواند از سه شب تا هفت شب و یا بیشتر متغیر باشد به سلیقه مسافر روی قیمت تور شیراز تاثیرگذار خواهد بود. البته باید گفت قیمت تورها به صورت کلی در ایام کم‌گردشگر بسیار مناسب و به‌صرفه است.

مکان های دیدنی و تاریخی تور شیراز

شیراز با سابقه هزاران ساله خود قدمتی به طول تاریخ‌ تمدن و فرهنگ ایران دارد و گوشه گوشه این منطقه نمایانگر این ادعاست. شیراز یکی از مشهورترین نقاط ایران در جهان است و همواره در هر محفلی که سخن از شکوه تمدن ایران بوده، نام شیراز در راس فهرست مناطق دارای تمدن ایران، آورده شده است. موقعیت طبیعی و جغرافیایی این شهرستان در فلات ایران، رودخانه‌های پرآب همراه با خاک حاصل‌خیز و دریاچه‌های طبیعی آب شیرین به این منطقه امکان داده که در دوره های مختلف از مراکز مهم فعالیت اقوام ساکن در این مرز و بوم باشد و یادگارهای با ارزش تاریخی زیادی را از اقوام مختلف در دل خود داشته باشد. این ویژگی‌ها باعث توسعه گردشگری این شهر و به تبع آن سبب رونق تور شیراز شده است.

جاذبه‌های تاریخی ‌متعدد ‌که در گوشه و کنار این شهرستان پراکنده شده‌اند، نشان از اهمیت و عظمت این منطقه در دوره‌های باستانی، اسلامی و معاصر توسط توریست‌های تور شیراز دارند. آرامگاه کوروش کبیر که در دشتی پهناور قرار گرفته و از سنگ های سفید رنگ ساخته شده و قدمت آن به دوره هخامنشیان می رسد، مسجد جامع عتیق که از کهن‌ترین مسجد های استان فارس و شهرستان شیراز است و قدمت آن به دوره‌های اولیه اسلام می‌رسد. مسجد وکیل که از شاهکارها و آثار پر ارزش دوره زندیه است و دروازه قرآن که از شهرتی جهانی برخوردار می باشد، نمونه هایی از آثار دوره‌های مختلف در این شهرستان بوده که در تور شیراز مورد بازدید و توجه گردشگران می باشند.

بازار وکیل شیراز که دارای ویژگی‌های خاص و زیبایی خیره‌کننده‌ای است به همراه باغ‌های مشهوری چون باغ عفیف‌آباد (باغ گلشن) و باغ ارم که از مشهورترین باغ‌های ایران در جهان می باشند، در این شهرستان واقع شده‌اند. نارنجستان قوام از دیگر بناهای ارزشمند منطقه است که در آن اثر هفت هنر ایرانی، (گچ‌بری، نقاشی سنتی، آینه‌کاری، آجرکاری، سنگ‌تراشی، معرق‌کاری و منبت‌کاری) قابل مشاهده بوده که گردشگران و هنردوستان تور شیراز را به شگفتی وا می‌دارد.

دیدار از تخت جمشید در تور شیراز

یکی از بناهای باشکوه ایران در استان فارس و در مرودشت شیراز بنای تخت جشید است که به عنوان نمادی از تمدن و تاریخ ایران در جهان شناخته می‌شود. آب و هوای این منطقه کوهستان، خنک و معتدل است به همین خاطر در تور شیراز بسیار مود توجه مسافران قرار می‌گیرد. قدمت تخت جمشید بیش از 2500 سال بوده که یکی از یادگارهای حکومت‌های اولیه و حکومت ایلامیان در ایران باستان است. این بنای زیبا قبل از ویران‌شدن توسط اسکندر مقدونی منظره‌ای بی‌نظیر از تاریخ هزاران ساله را در کوه‌پایه‌های کوه رحمت یا میترا و مشرف به جلگه‌ها به نمایش می‌گذاشت که هم‌اکنون نیز مسافران در تور شیراز از دیدن آن حیرت‌زده می‌شوند. این شاهکار معماری دارای چندین کاخ و شهرک در محوطه خود بوده که هر کدام از آن‌ها در مراسم خاصی استفاده می‌شد. معماری تخت جمشید به حدی پیشرفته بوده که دارای سیستم لوله کشی آب و فاضلاب بوده که تا الان هم در تور شیراز یکی از جالب ‌توجه‌ترین جنبه برای مسافران است.

مجموعه تاریخی پاسارگاد

مجموعه گردشگری پاسارگاد اولین پایتخت امپراطوری هخامنشی دارای ویژگی‌های منحصر به‌فرد و تاریخی بوده که مسافران در تور شیراز ار دیدار آن غافل نمی‌مانند. بنا بر روایت‌های تاریخی مقبره کوروش کبیر نیز در این مجموعه واقع گردیده که سالانه در مراسم بزرگ‌داشت روز کوروش مورد بازدید مسافران زیادی از سراسر ایران قرار می‌گیرد. در واقع می‌توان گفت این مجموعه تاریخی و توریستی یکی از مشهورترین بناهای دوره هخامنشی است که بر محبوبیت تور شیراز برای گردشگران افزوده است. مجموعه پاسارگاد شامل بناهایی نظیر: آرامگاه کوروش، کاروانسرای مظفری، کاخ دروازه، برج سنگی، سنگ دروازه، کاخ اختصاصی، تل تخت، کاخ بارعام، محوطه مقدس و مجموعه باغ ایرانی است که پاسخگوی سلیقه‌های مختلف مسافران تور شیراز می‌باشد.

در ادامه با مجموعه سلام پرواز همراه باشید تا بتوانیم به تعدادی از هتل‌های معروف شیراز بپردازیم تا بتوانید سفری دل‌انگیز را به این مقصد تجربه کنید.

تور شیراز هتل هما

یکی از مهم‌ترین فاکتورهای مهم در یک تور بخش اقامتگاه بوده که به ویژه در شهرهای توریستی بسیار در جذب گردشگران موفق عمل می‌کنند. هتل‌ها اگر دارای معماری زیبا و پنج ستاره باشند گاهی اوقات خود به عنوان یک جاذبه گردشگری در تور شیراز شناخته می‌شوند. هتل هما یکی از آن هتل‌های پنج ستاره و معروفی است که در سال 1351 در شیراز ساخته شده است. این هتل که در مرکز شهر قرار گرفته که دارای 8 طبقه و 232 اتاق می‌باشد. یکی از مهم‌ترین مزیت‌های این هتل در تور شیراز، دسترسی آن به جاذبه‌هایی نظیر باغ پل صفا، باغ ارم، باغ جهان‌نما و حافظیه است که بر محبوبیت آن افزوده است. هتل هما دارای امکاناتی نظیر رستوران، پارکینگ، استخر و اینترنت در لابی و امکاناتی نظیر روم سرویس، چای‌ساز، صبحانه، یخچال، تلویزیون، حمام، رخت‌آویز، حمام و … در اتاق می‌باشد. در رزرو تور شیراز به شما مسافران عزیز این هتل را پیشنهاد می‌کنیم تا بتوانیم باعث رضایت خاطر شما عزیزان شویم.

تور شیراز هتل بزرگ

هتل 5 ستاره بزرگ شیراز که در بلندای این شهر و در همسایگی دروازه قرآن قرار گرفته که در سال 1392 ساخته شده است. این هتل در سیزده طبقه و بر اساس استاندارهای هتل‌های پنج ستاره بین‌المللی طراحی شده که توانسته است مسافران تور شیراز را به خوبی میزبانی نماید. ظرفیت هتل بزرگ شیراز 350 نفر بوده که در 158 اتاق اقامت می‌کنند. این هتل از نظر دسترسی در تور شیراز نیز بسیار جذاب بوده چرا که در نزدیکی اماکن تفریحی، زیارتی و تاریخی این شهر جای گرفته است. از امکانات ویژه هتل بزرگ مانند تمام هتل‌های پنج ستاره می‌توان به پارکینگ، رستوران، استخر و اینترنت در لابی اشاره کرد که منجر به رضایت هر چه بیشتر گردشگران در تور شیراز شده است.

پرسش و پاسخ

  • سوالات خود را در مورد تور شیراز در اینجا بپرسید.
  • قبل از مطرح کردن سوال، سوالات قبلی پرسیده شده توسط سایر مسافران را مطالعه کنید.
  • پاسخ سوال شما پس از پاسخدهی توسط تیم سلام پرواز، در وبسایت نمایش داده خواهد شد و به صورت پیامک به شما اطلاع رسانی می‌شود.
مشاوره و خرید تور