02122224444

برای رزرو و خرید این تور با شماره بالا در تماس باشید

برای برقراری مستقیم تماس QR کد بالا را با موبایل اسکن کنید

هم اکنون در سلام پرواز پاسخگوی شما هستیم

تور سوئیس

Switzerland Tour

Switzerland tour

برگزار نمی‌شود

تور سوئیس

کشور سوئیس به عنوان یک جمهوری فدرال در بخش غربی مرکز قاره اروپا واقع شده که از غرب با کشور فرانسه، از شرق با کشورهای اتریش و لیختن اشتاین، از جنوب با ایتالیا و از شمال با کشور آلمان همسایه است. پایتخت اداری سوئیس برن و مرکز قضایی آن شهر لوزان می‌باشد. این کشور از نظر مساحتی کوچک بوده و مساحت آن تقریبا نصف مساحت اسکاتلند است. در سفر با تور سوئیس خواهید دید که این کشور با کوه‌های مرتفع و سر به فلک کشیده، دریاچه‌های عمیق آلپ، دره‌های پر از چمن‌زار و مزارع زیبا و دهکده‌های کوچک احاطه شده است. در واقع سوئیس را می‌توان پیوندی از جغرافیای فرهنگی و فیزیکی اروپای غربی به شمار آورده که شهرهای آن ترکیبی از معماری قدیمی و جدید را در خود گنجانده است. زیبایی‌های بی‌نظیر این کشور چشمان هر گردشگری را در تور اروپا به دیدار از خود فرا می‌خواند. در عصر حاضر سوئیس توانسته است با شهرهای پیشرفته خود به عنوان مرکز بین‌المللی صنعت و بازرگانی در جهان شناخته شود که این در تضاد با تصویر گوشه‌گیری و انزوای گذشته‌های آن است. در این کشور و به ویژه ژنو به دلیل بی‌طرفی در بسیاری از مسائل و ثبات طولانی‌مدت آن، بسیاری از سازمان‌های دولتی و غیردولتی از جمله سازمان‌های متعلق یا مرتبط با سازمان ملل متحد در آن قرار گرفته‌اند که بر اهمیت سیاسی سوئیس افزوده است. در ادامه با سلام پرواز همراه باشید تا برای مسافران محترمی که قصد سفر با تورهای سوئیس را دارند اطلاعات بیشتر و گسترده‌تری را ارائه دهیم.

Switzerland tour

نقشه گردشگری سوئیس

Switzerland tourism map

اطلاعات مهم کشور سوئیس

 

کشور سوئیس شامل 26 ایالت بوده که در محدوده‌ای حدود 41285 کیلومتر مربع واقع گردیده است. بیشتر مساحت آن را کوه‌های آلپ پوشانده که خود کشور نیز در فلات سوئیس قرار دارد. تاسیس سوئیس به اواخر قرون واسطی باز می‌گردد که در نتیجه موفقیت‌های نظامی این کشور بر اتریش و بورگوندی به وجود آمده است. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های کشور سوئیس از نظر سیاسی بی‌طرفی نظامی آن بوده که از سال 1815 در صلح و آرامش به سر می‌برد. همین صلح پایدار سوئیس باعث توسعه روابط اقتصادی؛ تجاری، فرهنگی، توریستی و بین‌المللی این کشور با کل جهان شده که در رونق تور سوئیس و سفر به آن تاثیر زیادی داشته است. سوئیس عضو اتحادیه اروپا نیست اما یکی از اعضای سازمان تجارت آزاد اروپا (EFTA) شناخته می‌شود. جالب است بدانید بعد از تاسیس سازمان صلیب سرخ جهانی در سوئیس، سازمان بین‌اللمل یکی دیگر از سازمان‌های بزرگی است که در آن احداث شده است. جمعیت کشور سوئیس حدود هشت میلیون نفر بوده که 62 درصد از آن به زبان آلمانی، 22 درصد به زبان فرانسوی، 8 درصد به زبان ایتالیایی و حدود نیم درصد به زبان رومانش صحبت صحبت می‌کنند. دین اکثر مردم سوئیس مسیحیت بوده که 43 درصد آن کاتولیک و بقیه پروتستان و ارتودوکس هستند. همه این ویژگی‌ها باعث شده‌اند که توسعه صنعت توریسم در این کشور صورت گرفته و مسافران از سراسر جهان با تور سوئیس به آن کشور سفر کنند. در ادامه به بخشی از اطلاعات به صورت خلاصه اشاره خواهیم کرد:

نام رسمی: کنفدراسیون سوئیس (Switzerland)

زبان‌های رسمی: آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی و رومانش

پایتخت: برن (Bren)

نوع حکومت: جمهوری فدرال

رئیس حکومت: رئیس جمهور

واحد پول: فرانک

نوع برق شهری: برق شهری سوئیس با ولتاژ ۲۲۰ ولت و 50 هرتز می‌باشد.

کد کشور: 41+

شماره‌ اضطراری: 117

Important information about Switzerland

قیمت تور سوئیس

قیمت تورهای مسافرتی و به ویژه قیمت تور سوئیس را می‌توان به عوامل مختلفی وابسته دانست چرا که بسته به اینکه آن مسیر ویزادار باشد یا نه، بعد مسافت، نوع و کلاس پروازها، نوع ایرلاین‌ها، نوع و خدمات هتل‌ها، تعداد شب‌های اقامت و … همه و همه می‌توانند قیمت تور سوئیس را افزایش یا کاهش دهند. از آنجا که سوئیس در قاره اروپا واقع شده و برای رفتن به آنجا حتما گرفتن ویزای شینگن الزامی بوده لذا همین مورد می‌تواند قیمت تور سوئیس را افزایش دهد. از طرف دیگر اگر پروازها مستقیم یا غیر مستقیم باشد یا اگر هتل‌ها در مرکز شهر قرار داشته باشند یا دور از مرکز شهر و همچنین اگر تعداد شب‌های اقامت بیشتر باشد؛ مشخصا باعث افزایش یا کاهش قیمت تور سوئیس خواهند شد. تور سوئیس معمولا به صورت تور ترکیبی سوئیس ایتالیا یا تور سوئیس فرانسه دو کشوره و یا تور ایتالیا فرانسه سوئیس سه کشوره و یا تور سوئیس تک مثلا چهار شب و پنج روز طراحی می‌شود که به نظر می‌تواند رضایت خاطر مسافران را جلب نماید. مسافران محترم سلام پرواز نیز می‌توانند انواع پکیج‌های تور سوئیس را در بالای همین صفحه مشاهده کرده و از میان آن‌ها تور مورد نظر خود را انتخاب نمایند.

تور سوئیس ارزان

همان‌طور که پیش‌تر اشاره کردیم می‌توان با مدیریت تعدادی از عوامل هزینه تور سوئیس را مدیریت کرد. البته در مسیرهای اروپایی باید گفت که به ندرت می‌توان تور ارزان پیدا کرد چرا که مسیرهای اروپایی مستلزم گرفتن ویزای توریستی هستند. ولی انتخاب کلاس پروازی اکونومی با تعداد کم شب‌های اقامت روی یک هتل متوسط می‌توان تا حدود زیادی هزینه‌های تور را کاهش داد. از آنجا که ایرلاین‌های سوئیس ایر، لوفت‌هانزا و ترکیش برای تور سوئیس مورد استفاده قرار می‌گیرند لذا همین امر تور سوئیس ارزان را از دست مسافران خارج خواهد کرد. البته شایان ذکر است که در ایام کم‌گردشگر شاید بتوان تور سوئیس را با قیمت مناسب تهیه کرد که برای این منظور نیز کارشناسان فروش تورهای سوئیس در سلام پرواز حضور دارند تا بتوانند در مورد انواع تورها و هتل‌های این مسیر مشاوره‌های لازم را به مسافران عزیز بدهند. لذا تقاضا داریم که به صورت پیوسته اطلاعات پکیج‌ها و تورها را که در سایت به صورت بیست و چهار ساعته بروزرسانی می‌شود را مطالعه نمایند.

تور سوئیس لحظه آخری

 

تورهای لحظه آخر عموما در ایام کم‌گردشگر و در مسیرهای بدون ویزا وجود داشته که باید گفت تور سوئیس لحظه آخری وجود ندارد. چرا که قبلا نیز اشاره شد که برای این مسیر گرفتن ویزا الزامی است. برای سفر با تور سوئیس می‌بایست دو ماه قبل از مسافرت اقدام به اخذ ویزای سوئیس کرد که این خود باعث منسوخ شدن تور سوئیس لحظه آخری می‌شود چرا که تورهای لحظه آخری به یکباره و بدون برنامه‌ریزی قبلی اجرا می‌شوند. یکی دیگر از شروط بودن تور لحظه آخری، پرتردد بودن مسیر است که با توجه به پروازهایی که از تهران به سوئیس انجام می‌شود می‌توان گفت نسبتا پرتردد است ولی شرط نداشتن ویزا شنگن را ندارد. شایان ذکر است که تور سوئیس به صورت جداگانه کمتر برای مسافران ایرانی ارائه می‌شود به خاطر اینکه بیشتر ایرانی‌ها خواهان تورهای ترکیبی فرانسه، ایتالیا و سوئیس هستند و یا تورهای ترکیبی فرانسه و سوئیس را تهیه می‌کنند. همه این عوامل دست به دست هم داده و باعث می‌شوند که تور سوئیس لحظه آخری را نتوان تهیه کرد.

Last minute tour of Switzerland

بهترین زمان سفر با تور سوئیس

بهترین زمان برای سفر به ویژه برای مسافران و گردشگران ایرانی ایام تعطیل و فصل تابستان است که بسته به اینکه کدام یک را متناسب با شرایط خود انتخاب نمایند اقدام به مسافرت با تور سوئیس می‌کنند. به طور کلی سوئیس دارای آب و هوای معتدل و مدیترانه‌ای بوده اما در بخش‌های کوهستانی و مرتفع آن به اندازه‌ای هوا سرد است که گردشگران برای تفریحات زمستانی و اسکی به آنجا سفر می‌کنند. البته ناگفته نماند ماه‌های اردیبهشت در بهار و شهریور تا مهر از بهترین زمان‌های سفر با تور سوئیس بوده چرا که این ماه‌ها جزو کم‌بارش‌ترین زمان‌ها است لذا توریست‌ها و گردشگران می‌توانند از دیدار جاذبه های گردشگری، تفریحات و طبیعت بی‌نظیر این کشور در تور سوئیس نهایت لذت را ببرند.

جاذبه‌های گردشگری سوئیس

 

سوئیس را می‌توان یک زادگاه ورزش‌ها و تفریحات زمستانی دانست چرا که با کوهستان‌های بی‌نظیر خود توانسته است حتی تور سوئیس را در فصل زمستان رونق ببخشد. کشور سوئیس به عنوان یک کشور محصور در خشکی در قاره اروپا و با داشتن انواع جاذبه‌های طبیعی و چشم‌اندازهای زیبا یکی از مقاصد مسافران از سراسر جهان باشد. دریاچه‌های عمیق، جنگل‌های موجود در کوه‌های آلپ، چمن‌زارها و مراتع سرسبز، داشتن بالاترین سطح در هنرهای مدرن، معماری‌های بی‌نظیر و کم‌نظیر این کشور، تور سوئیس را برای بسیاری از گردشگران جذاب و دیدنی کرده است. در ادامه به تعدادی از این جاذبه‌ها خواهیم پرداخت:

 

زیبایی‌های شهر ژنو (Geneva)

 

شهر ژنو یکی از گران‌ترین شهرهای قاره اروپا و سومین شهر بزرگ سوئیس محسوب می‌شود که مرکز نهادهای دولتی و غیردولتی و سازمان‌های بین‌الملی مانند سازمان ملل متحد، سازمان صلیب سرخ جهانی و سازمان بهداشت جهانی است. بسیاری از گردشگران و مسافران سوئیس را با ژنو می‌شناسند چرا که به عنوان یک شهر بین‌المللی انواع فرهنگ و سازمان‌های را در خود گنجانده است. لذا مسافران تور سوئیس در درخواست‌های تور خواهان دیدار از این شهر بی‌نظیر و زیبا هستند. ناگفته نماند که یکی از بزرگ‌ترین فواره‌های جهان به نام فواره Jet d’Eau در این شهر قرار گرفته همچنین تماشای دریاچه ژنو و سواحل و ورزش‌هایی مانند اسکی و قایق‌رانی بسیاری از گردشگران را تور سوئیس برای دیدار از آن مشتاق می‌کند. این شهر دارای آب و هوای معتدل اقیانوسی بوده اما زمستان‌هایی سرد به همراه یخبندان دارد. بهترین زمان سفر با تور سوئیس یا تور ژنو در ماه‌های تابستان بوده که هوای معتدل و ملایم است. در فصل تابستان دو فستیوال معروف لیک پرید (lake Parade) در ماه جولای و جشن ژنو (Fêtes de Genève) در ماه آگوست را حتما با یک برنامه‌ریزی خوب در تور سوئیس خود جای دهید.

The beauties of Geneva

 

روستای هایدی (Heidi Village)

 

یکی از کارتون‌های معروف دهه شصت در ایران کارتون هایدی دختر کوه‌های آلپ بوده که ممکن است برای بسیاری از مسافران و گردشگران تور سوئیس یک نوستالژی باشد. روستای هایدی یکی از مناطق دل‌پذیر و محل زندگی یوهانا اشپیری نویسنده کتاب هایدی است. این روستای توریستی و کوچک می‌تواند خاطرات دوران کودکی تعدادی از مسافران تور سوئیس را زنده کرده و بر جذابیت آن بیفزاید. کوه‌های سر به فلک کشیده، خانه با صفای روستایی متعلق به پدربزرگ هایدی، چمن‌زارهای سرسبز، بزغاله‌های بامزه و دوست‌داشتنی همان تصویری است که در ذهن هزاران نفر خاطرات را زنده خواهد کرد که این باعث افزایش رونق تور سوئیس به این دهکده نوستالژی شده است. به غیر از موزه‌هایی که در این دهکده ساخته شده‌اند چندین حمام سنتی، اسپا، پیست اسکی، باغ‌های باشکوه، رستوران‌ها و کمپ‌های دوچرخه‌سواری در تور سوئیس دهکده هایدی را برای مسافران جذاب‌تر خواهد کرد.

Heidi Village

موزه ملی سوئیس (Swiss National Museum)

 

یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری تور سوئیس که در کانتون زوریخ واقع شده موزه ملی سوئیس می‌باشد. این موزه در بنایی باشکوه و تاریخی شبیه به یک قلعه ساخته شده که دارای نمادهای سبک معماری نئوگوتیک است. این شاهکار معماری توانسته است تمام تاریخ، فرهنگ و زیبایی کشور سوئیس را با قدرت تمام به نمایش بگذارد که به همین خاطر با نام مهم‌ترین مجموعه آثار تاریخی و فرهنگی سوئیس شناخته می‌شود. این موزه دارای 820 هزار اثر بوده که به عنوان یکی از موزه‌های هنری و تاریخ فرهنگ اروپا در بزرگ‌ترین شهر سوئیس یعنی زوریخ معرفی می‌شود. در موزه ملی سوئیس آثاری از دوران باستان، ماقبل تاریخ، قرون وسطی تا قرن بیستم وجود داشته که بر غنای این بنای بی‌نظیر افزوده است. علاوه بر این آثار گوتیک، مجموعه‌ای کامل از مجسمه‌های کلیسایی چوبی، نقاشی‌ها، محراب و چیوالری نیز در این موزه گنجانده شده‌اند که مسافران و گردشگران در تور سوئیس را به دیدار از خود دعوت می‌کند.

Swiss National Museum

پرسش و پاسخ

  • سوالات خود را در مورد تور سوئیس در اینجا بپرسید.
  • قبل از مطرح کردن سوال، سوالات قبلی پرسیده شده توسط سایر مسافران را مطالعه کنید.
  • پاسخ سوال شما پس از پاسخدهی توسط تیم سلام پرواز، در وبسایت نمایش داده خواهد شد و به صورت پیامک به شما اطلاع رسانی می‌شود.
مشاوره و خرید تور