Oman visa

ویزا عمان

21 خرداد 1401

5 دقیقه زمان مطالعه

بدون دیدگاه

عمان یکی از کشورهای خاورمیانه است که در سال های اخیر با توجه به زیرساخت های گردشگری آن تبدیل به یکی از مقاصد توریستی محبوب شده است از این رو تور عمان را در بسیاری از سایت های مطرح گردشگری خواهید دید. بسیاری از گردشگران ترجیح می دهند بعد از گذراندن زمستان سال جدید را در کشوری گرم و زیبا تجربه کنند. عمان به دلیل نزدیکی به ایران دوستداران زیادی دارد و از نظر امکانات و مراکز تفریحی شهری زیبا است. اگر می خواهید به عمان سفر کنید باید بدانید به کشوری با قدمت دیرینه پا گذاشته اید که شاید خیلی در دنیای گردشگری شهرت نداشته باشد اما برای گشت و گذار در آن تنها یک سفر کافی نیست. افراد برای سفر به این کشور سلطان نشین باید ویزای توریستی آن را دریافت نمایند. برای این منظور مسافران می توانند شخصا از طریق سفارتخانه عمان در تهران و یا از طریق شرکت های کارگزار ویزا عمان اقدام نمایند. دریافت ویزای عمان کار ساده ای است که در ادامه به معرفی انواع ویزای عمان و چگونگی دریافت آن خواهیم پرداخت.

 

ویزای توریستی عمان برای ایرانی ها در زمان ورود به خاک این کشور به صورت ویزای فرودگاهی صادر می شود و نیازی به درخواست از قبل نیست.

آیا برای سفر به عمان نیاز به ویزا است ؟

برای دریافت ویزای عمان افراد می توانند با در دست داشتن مدارک لازم به سفارت این کشور مراجعه نمایند و مدارک را تحویل دهند ، برای اخذ ویزای توریستی عمان نیازی به وقت سفارت و یا مصاحبه نیست  و تنها در صورت کامل بودن مدارک پس از چند روز ویزا برای فرد متقاضی صادر می گردد افرادی که درخواست ویزای تجاری و یا کاری عمان را می دهند پس از ازائه مدارک از سوی سفارت برای مصاحبه فرا خوانده می شوند .

شرایط اخد ویزا عمان

ویزای عمان در انواع مختلف ویزای توریستی ، ویزای تجاری ، ویزای تحصیلی ، ویزای کار، ویزای ازدواج و ویزای ترانزیت وجود دارد و بنا به درخواست متقاضی مراحل و مدراک متفاوتی دارد ، خوب است بدانید ویزای یک ماهه توریستی عمان به صورت فرودگاهی یا آنلاین قابل دریافت است و برای دیگر ویزاها باید حتما با ارائه مدارک به سفارت اقدام نمود ، به طور کلی ویزای توریستی عمان بدون وقت سفارت و بدون مصاحبه و انگشت‌ نگاری به راحتی صادر می شود ولی برای سایر ویزاها اینگونه نیست و مراحل پیچیده تری دارد .

مدارک لازم برای دریافت ویزا عمان عبارتند از اصل پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه و اسکن صفحه اول پاسپورت ، اسکن صفحه اول شناسنامه ، دو قطعه عکس رنگی زمینه سفید ، چک ضمانت ، اگر از طریق شرکت های مسافرتی اقدام می کنید ، نامه درخواست آن شرکت با سربرگ و مهر و امضا ، واچر هتل و بلیط رفت و برگشت هواپیما ، ویزای توریستی عمان بین 7 تا 10 روز کاری و اگر درخواست ویزای فوری عمان بدهید در 5 روز کاری صادر می گردد .

در گذشته ایرانی ها برای دریافت ویزای توریستی عمان باید از قبل اقدام و به سفارت این کشور مراجعه می کردند ولی در حدود یک سال و نیم است که ایرانی ها دیگر نیازی به اخذ ویزا از قبل برای ویزیت ندارند و ویزای توریستی در زمان ورود به خاک عمان و به صورت فرودگاهی یا آنلاین صادر می شود ، این نوع ویزا یک ماه اعتبار دارد و قبل از اتمام ان فرد باید خاک کشور عمان را ترک کند و در غیر اینصورت مشمول جریمه خواهد شد ، ویزای تجاری عمان به صورت عادی و فوری صادر می شود ، به طور کلی ویزای عمان در انواع ویزای عادی ۱۰ روزه ، ویزا فوری ۱۰ روزه ، ویزا عادی یک ماهه و ویزا فوری یک ماهه وجود دارد ، افرادی که از طریق خاک عمان مجبورند به مقصد برسند باید ویزای ترانزیت عمان را دریافت نمایند و زمان صدور این نوع ویزا برای ایرانی ها حداکثر 3 روز کاری است ، ویزای کاری عمان برای افرادی که دارای تجربه کاری خاص و یا توانایی سرمایه گذاری در این کشور را دارند ، صادر می شود ، فرد متقاضی باید در ابتدا در عمان موسسه و یا کارفرمایی را پیدا کند تا بتواند از طریق آن دعوتنامه ای دریافت نماید و اقدام به اخذ ویزای کار کند و قبل از یافتن شغل ویزای کاری صادر نمی شود ، پس از اتمام زمان تعیین و تایید شده اگر فرد بخواهد به کارش ادامه دهد ، می تواند ویزا را تمدید کند .

نکته

لازم به ذکر است اعتبار ورود تمامی ویزاها سه ماه و یکبار ورود می باشند و خروج تنها از ایران و از مرز هوایی صورت می‌ گیرد ، برای درخواست ویزای آنلاین عمان باید نام و نام خانوادگی مسافران و تاریخ ورود و خروج به عمان ارائه گردد .

 

نظرات

  • با ارسال نظر،‌در بهبود کیفیت محتوای بلاگ سلام پرواز سهیم باشید.
  • نظرات شامل الفاظ رکیک، توهین، و محتوای تبلیغاتی تایید نخواهند شد.
  • نظر شما پس از تایید توسط تیم سلام پرواز، در وبسایت نمایش داده خواهد شد و در صورت ارسال پاسخ به صورت پیامک به شما اطلاع رسانی می‌شود.
مشاوره و خرید تور