Canada multi visa

ویزای مولتی کانادا

21 خرداد 1401

11 دقیقه زمان مطالعه

بدون دیدگاه

اگر تا به حال جهت اخذ ویزای کانادا اقدام کرده باشید، احتمالا با اصطلاح ” ویزای مولتی کانادا”، ” ویزای مولتیپل کانادا ” یا ” ویزای ۵ ساله کانادا ” برخورد کرده ‌اید. اما اینکه این نوع ویزا دقیقا چیست؟ و چه شرایط و مدارکی را می خواهد؟ موضوعی است که در ادامه با هم مورد بررسی قرار خواهیم داد.

 

لازم به ذکر است که از سال 2015 میلادی اداره مهاجرت کانادا ویزای 5 ساله مولتی کانادا را با هدف تسهیل ورود و خروج 2 طیف عمده از متقاضیان این نوع ویزای توریستی این کشور در دسترس قرار داد. در واقع ویزای مولتی یا 5 ساله همان ویزای توریستی کانادا است اما با ویژگی‌ و کارکرد یکسان، با این تفاوت که به دارنده ویزای مالتی کانادا این امکان داده می شود تا زمان اعتبار پاسپورت خود بدون محدودیت و نیاز به تمدید ویزا به کشور کانادا سفر کرده و با هر بار ورود تا 6 ماه در این کشور اقامت داشته‌ باشد.اگر تا به حال جهت اخذ ویزای کانادا اقدام کرده باشید، احتمالا با اصطلاح ” ویزای مولتی کانادا”، ” ویزای مولتیپل کانادا ” یا ” ویزای ۵ ساله کانادا ” برخورد کرده ‌اید. اما اینکه این نوع ویزا دقیقا چیست؟ و چه شرایط و مدارکی را می خواهد؟ موضوعی است که در ادامه با هم مورد بررسی قرار خواهیم داد.

 

لازم به ذکر است که از سال 2015 میلادی اداره مهاجرت کانادا ویزای 5 ساله مولتی کانادا را با هدف تسهیل ورود و خروج 2 طیف عمده از متقاضیان این نوع ویزای توریستی این کشور در دسترس قرار داد.

 

در واقع ویزای مولتی یا 5 ساله همان ویزای توریستی کانادا است اما با ویژگی‌ و کارکرد یکسان، با این تفاوت که به دارنده ویزای مالتی کانادا این امکان داده می شود تا زمان اعتبار پاسپورت خود بدون محدودیت و نیاز به تمدید ویزا به کشور کانادا سفر کرده و با هر بار ورود تا 6 ماه در این کشور اقامت داشته‌ باشد.

مزایای اخذ ویزای ۵ ساله مولتی کانادا

خوب بزرگترین مزیت ویزای 5 ساله کانادا، در این است که شما عزیزان این امکان را دارید که در طی این پنج سال، به هر تعدادی و در هز زمانی که شرایطش را دارید به این کشور سفر کنید. جالب است بدانید که این ورود با استفاده از این ویزا میتواند از طرف هر مرزی انجام بشود و محدودیتی از این نظر برای شما وجود ندارد. همچنین دارندگان این ویزای چند بار ورود کانادا؛ همانطور که از نامش هم مشخص است، می ‌تواند دفعات زیادی به این کشور سفر کنند. اما این را هم باید بدانید که با هر بار ورود به کانادا، اجازه اقامت 6 ماهه را دارید. بنابراین دارندگان این ویزا میتوانند حتی برای چندین ساعت هم از این کشور خارج شده و پس از ورود دوباره، اجازه شش ماه دیگر اقامت در کانادا را دارند.

شرایط اخذ ویزای 5 ساله مولتی کانادا

برای این که ویزای مولتی کانادا را دریافت کنید باید شرایط لازم و تعریف شده ای را داشته باشید. داشتن این شرایط تنها برای اخذ این ویزا نیست، بلکه برای اخذ تمام ویزاهای کانادا باید این شرایط لازم را داشته باشید. چون در صورتی که این شرایط را دارا نباشید متاسفانه امکان دریافت ویزای مورد نظر خود را ندارید. در سالهای اخیر با توجه به سیاست های جدیدی که کشور کانادا وضع کرده، شما برای اخذ ویزای این کشور می بایستی سابقه سفری قوی را داشته باشید. یکی از محکم ترین و معتبرترین ویزاهایی که سابقه سفر شما را ضمانت می کند، ” ویزای شینگن ” است. درست زمانی که ویزای شینگن در گذرنامه شما درج شود، شما مسافر عزیز بعنوان یک توریست در دنیا شناخته خواهید شد.

در حقیقت زمانی که شما گذرنامه ای با دو ویزای شینگن و تعدادی ویزای دیگر به سفارت کانادا ارائه می دهید، سفارت شما را به عنوان یک توریست می شناسد و خیالش راحت می شود که شما طبق قانون بعنوان یک گردشگر عمل کرده اید و در موعد مقرر برگشته اید. بنابراین اولین شرطی که برای اخذ ویزای کانادا باید داشته باشید، داشتن دو ویزای شینگن یا ویزاهای معتبر از سایر کشورهاست که مورد قبول سفارت است. دومین شرطی که باید بدان توجه داشته باشید، داشتن تمکن مالی مناسب و ایده آل است؛ این که شما وابستگی و وضعیت مالی خوبی را داشته باشید این نکته را بیانگر خواهد شد که به ایران باز می گردید و به هیچ عنوان در کشور کانادا برای همیشه نمی مانید.

خوب در ادامه برای کسب اطلاعات کامل درباره مدارک و شرایط اخذ ویزای کانادا کافی است که با مشاورین مجرب ما در پشتیبانی آژانس مسافرتی سلام پرواز تماس حاصل نمایید. افتخار ما خدمت گزاری به شما علاقه مندان است و نیز ما در تمام شبکه های اجتماعی نیز همراه شما خواهیم بود تا راه را به شما نشان دهیم تا بتوانید در کمترین زمان ممکن به آنچه که میخواهید برسید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای 5 ساله مولتی کانادا

 • اخذ ویزای مولتیپل کانادا از 2 هفته تا 3 ماه زمان می‌برد. برای هرچه سریع ‌تر طی شدن این پروسه، بهتر است تمامی مدارک زیر را آماده کنید.
 • اصل و کپی گذرنامه فعلی با حداقل 6 ماه اعتبار، به اضافه اصل گذرنامه قبلی تان.
 • اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی به همراه ترجمه رسمی.
 • عکس پرسنلی به تعداد کافی
 • اصل و کپی اسناد ملکی به همراه ترجمه (مانند ملک، زمین و…)
 • گواهی تمکن مالی از بانک شامل پرینت گردش حساب 4 ماه اخیر (حداقل 100 میلیون تومان) به زبان انگلیسی
 • گواهی اشتغال به کار متقاضی به همراه ترجمه پروانه کسب یا روزنامه رسمی
 • اصل بیمه متقاضی به همراه ترجمه رسمی
 • دعوت‌ نامه رسمی و معتبر
 • گواهی پزشکی معتبر
 • تکمیل فرم ویزا

در صورت تأهل:

 • اصل و کپی سند ازدواج به همراه ترجمه رسمی
 • گواهی اشتغال به کار همسر به همراه ترجمه رسمی
 • اصل بیمه همسر متقاضی به همراه ترجمه رسمی

این نکته را در نظر داشته باشید که در صورت داشتن دعوت ‌نامه از طرف فردی که دارای اقامت کانادا است، او نیز باید مدارکی به افسر مهاجرت کانادا، تحویل می دهد که این مدارک شامل زیر می ‌شوند.

 • مدرک اقامت موقت یا اقامت دائم
 • گواهی تمکن مالی فرد مقیم کانادا
 • گواهی حقوقی فرد مقیم کانادا

در نهایت توجه داشته باشید که در صورت ارائه تمام موارد گفته شده در بالا و همچنین دلیلی که چرا نیاز به سفرهای مکرر به کانادا را دارید، شانس شما را برای دریافت ویزای 5 ساله مولتی کانادا، چندین برابر می‌ کند.

مراحل اخذ ویزای 5 ساله مولتی کانادا

اگر برای درخواست ویزای مولتی کانادا، به صورت آنلاین اقدام کرده اید، می بایستی مدارک خود را تکمیل نمایید و واریزی سفارت را پرداخت کنید و درست بعد از 24 ساعت، نامه انگشت نگاری، بر روی حساب شما بارگذاری می شود و با استفاده از آن میتوانید به سایت VFS مراجعه کنید و شهر و روز مورد نظرتان را برای مراجعه به دفتر VFS مشخص کنید. اگر هم ترجیح می دهید تا برای ارائه درخواست ویزای مولتی کانادا، به صورت حضوری به کنسولگری، سفارت ‌خانه یا اپلیکیشن سنتر ویزای کانادا مراجعه نمایید، نکران نباشید چون این امکان وجود دارد که در زمان ارائه مدارک و تکمیل پرونده، بایومتریک خود را نیز انجام بدهید.

در ضمن زمان پاسخگویی کنسولگری یا سفارت کانادا به هیچ وجه بازه زمانی دقیق و ثابتی نیست و بسته به شرایط کشوری که از آن اقدام کرده اید و زمانی که قصد اخذ ویزا را دارید، متفاوت خواهد بود. به همین دلیل بهتر است حتما قبل از اقدامتان، Processing time یا زمان بررسی درخواست ویزای خود را در سایت سفارت چک نمایید.

ویزای مولتی کانادا حداکثر چند ساله می باشد؟

دفاتر صدور ویزا در سفارت خانه های کانادا در کشورهای گوناگون برای آن گروه از از مسافرانی که بنا به نیاز خود لازم است هر چند وقت یک بار به این کشور سفر کنند، ویزای 5 ساله مولتی کانادا را صادر می کند. مسافرانی که دائما بنا به شرایط شان در حال سفر به کشور کانادا هستند با استفاده از ویزای مولتی 5 ساله می توانند به مدت 5 سال هر چند بار که لازم باشد وارد خاک این کشور شده و از آن خارج بشوند. البته این را هم باید در نظر داشته باشید که مدت اقامت شما در هر بار ورود به کانادا حداکثر 6 ماه خواهد بود و با ویزای مولتی اجازه کار و تحصیل در کانادا را به هیچ عنوان ندارید.

چه کسانی می ‌توانند ویزای مولتی کانادا را دریافت کنند؟

بطور کلی دو دسته از افراد واجد شرایط دریافت ویزای مولتی کانادا می باشند که به شما خواهیم گفت.

 • افرادی که با دلایل مورد قبول، بطور مداوم نیازمند سفر به کانادا هستند.
 • والدین بازنشسته ‌ای که قبلا برای مهاجرت به کانادا از طریق اقامت فرزندشان، اقدام کرده‌ اند.

اما توجه داشته باشید که افراد دیگر هم میتوانند ویزای پنج ساله مولتی کانادا را اخذ کنند؛ تنها کافیست بتوانید افسر مهاجرتی کانادا را قانع کنید که نیازمند انجام سفرهای متوالی به کانادا هستید! همچنین یکی از شرایط بسیار اساسی و مهم که می ‌تواند در اخذ ویزای مولتی کانادا به شما کمک شایانی کند، ارائه دعوت‌ نامه از طرف یکی آشنایانی که اقامت دائم کانادا یا شهروندی این کشور را دارد، به افسر مهاجرتی می باشد.

در ادامه مهم است بدانید که هیچگونه ویزای مولتی تضمینی کانادا وجود ندارد؛ این موضوع در اصل کاملا به دو عامل اساسی وابسته است که شامل تکمیل بودن مدارک و افسر مهاجرت شما دارد. بنابراین هیچکس نمی تواند بطور قطعی اخذ ویزای کانادا از نوع 5 ساله را برای شما ضمانت کند. اما در برخی موارد، آژانس ‌های مسافرتی معتبری همچون سلام پرواز برنامه ‌ای بعنوان ویزای تضمینی کانادا برای مشتریان خود به سفارت خانه ها ارائه می‌ دهند. بنابراین پیشنهاد ما این است که برای اطلاعات بیشتر با مشاوران با تجربه ما در مجموعه گردشگری سلام پرواز در ارتباط باشید.

مدت زمان دریافت ویزای مولتی کانادا

طبق اعلام سایت دولت کانادا (canada.ca) و بنابر گزارشی که توانستیم از طریق این سایت دریافت کنیم، دریافت ویزای مولتی کانادا برای متقاضی که از کشور ایران اقدام می کند 259 روز زمان خواهد برد. البته این زمان شامل موارد زیر نمی شود:

 • زمانی که برای ارسال درخواست متقاضی از مرکز درخواست ویزا یا VFS Global به سفارت کانادا صرف خواهد شد.
 • زمانی که متقاضی باید برای فرایند انگشت نگاری طی کند.

در ادامه بر طبق گفته مقامات کانادا، محاسبه این زمان بر اساس زمانی میباشد که در گذشته به طور میانگین برای هر پرونده در نظر گرفته میشده است و البته در صورت کامل نبودن مدارک شما امکان دارد درخواست شما با تاخیر مواجه شود و یا برگشت بخورد. همچنین از روزی که پرونده متقاضی به دست سفارت میرسد، فرایند رسیدگی به درخواست شروع میشود و تا زمان تصمیم گیری برای پرونده ادامه خواهد داشت.

دلایل ریجکت شدن ویزای مولتی کانادا

نظر کارشناسی در مورد شانس اخذ ویزا با عدم قطعیت همراه می باشد؛ چرا که هر چقدر هم شرایط شما برای اخذ ویزای مولتی کانادا خوب یا بد باشد! نظر نهایی را در مورد صدور این نوع ویزا، به دست افسر سفارت خواهد بود؛ اما به چه دلایلی ممکن است یک درخواست ویزای مولتی کانادا توسط افسر سفارت ریجکت شود؟

 • افسر سفارت از دلیل سفر شما به کانادا مطمئن نباشد. (اگر دلیل قانع کننده ‌ای برای سفرتان ارائه نداده باشید، این شبهه به وجود می ‌آید که قصد پناهندگی داشته باشید.)
 • مدارک ارائه شده (اعم از مدارک مالی، شغلی و…) کامل نباشد و یا برخی از مدارک دچار نقص باشند.
 • در تکمیل پرونده، نقصی وجود داشته باشد. (پیشنهاد می کنیم که کار را به کاردان بسپارید)
 • دارای سوابق جنایی و امنیتی باشید. (سوء پیشینه داشته باشید)
 • استانداردهای سلامت را نداشته باشید. (خدای ناکرده دارای بیماری ‌های خاص باشید)

نظرات

 • با ارسال نظر،‌در بهبود کیفیت محتوای بلاگ سلام پرواز سهیم باشید.
 • نظرات شامل الفاظ رکیک، توهین، و محتوای تبلیغاتی تایید نخواهند شد.
 • نظر شما پس از تایید توسط تیم سلام پرواز، در وبسایت نمایش داده خواهد شد و در صورت ارسال پاسخ به صورت پیامک به شما اطلاع رسانی می‌شود.
مشاوره و خرید تور