Laws and regulations in Kish

قوانین و مقررات در کیش

4 تیر 1401

6 دقیقه زمان مطالعه

بدون دیدگاه

کیش همیشه در بین سفرهای داخلی در صدر بوده و محبوبیت زیادی داشته است، خصوصا اواخر زمستان و حتی با وجود انتخاب های مختلف در سفرهای داخلی و خارجی می توان کیش را یکی از محبوب ترین سفرها دانست. جالب است بدانید قوانین و مقررات در این جزیره بسیار سختگیرانه اجرا می شود. می دانیم که قوانین در همه جای ایران یکسان است ولی متاسفانه کمتر شهری را می توان مثال زد که قوانین و مقررات به طور کامل در آن توسط شهروندان اجرا شود. به جرات می توان گفت کیش قانون مند ترین شهر کشور است و قوانین تمام و کمال در آن اجرا می گردد. فرقی نمی کند ساکن کیش باشید یا تور کیش را برای سفری تفریحی انتخاب کنید در هر صورت قوانین را باید رعایت کنید وگرنه مشمول جریمه های سنگینی خواهید شد، قبل از سفر به کیش حتما با قوانین و مقررات در کیش آشنا شوید تا در این سفر با مشکلی مواجه نشوید، مطالعه راهنمای سفر به کیش نیز می تواند کمک شایانی به کیفیت سفر شما نماید.

 

کیش ، قانونمندترین شهر ایران است که شهروندان و حتی گردشگران موظف به اجرای تک تک قوانین حاکم می باشند.

آشنایی با قوانین و مقررات در کیش

همان طور که بارها گفته شده و می دانید که جزیره کیش یکی از جزیره ‌های خلیج فارس و از بخش ‌های بندر لنگه در استان هرمزگان است و از جمله بهترین جزایر ایران و توریستی ترین شهر در جنوب ایران به شمار می رود ، کیش که در گذشته قیس نامیده می شد یک جزیره به  شکل بیضی است که جمعیت زیادی هم ندارد و در این سل های اخیر بیشتر جمعیت آن را مهاجرانی تشکیل می دهند که به دنبال فرصت های شغلی به این جزیره آمده اند و تعداد بومی های جزیره خیلی زیاد نیست ، این جزیره زیبا در سال بیش از یک میلیون توریست را پذیرا است ، یکی از مهم ترین فاکتورهایی که کیش را به هر شهر دیگر ایران متمایز می کند ، قوانین و مقررات در کیش و رعایت این قوانین توسط ساکنان و گردشگران است .

اصلی ترین و مهم ترین هدف از ایجاد قوانین در هر کشور و یا شهری ، بودن و ایجاد فضای امنیت و آرامش برای ساکنین و شهروندان می باشد ، امروزه به دلیل بیشتر شدن جمعیت کره زمین هر روز قوانین جدیدی ممکن است اضافه شود ، در جزیره کیش هم قوانین و مقرراتی برقرار است که همه موظف به اجرای آن و احترام گذاشتن به آن می باشند وگرنه جریمه های سنگین در انتظار خواهد بود ، در ادامه این سایت به تک تک این قوانین می پردازد و آن ها را برای شما معرفی می کند ، با خواندن این مطالب بدون شک با خیال آسوده تری به کیش سفر می کنید و به یاد داشته باشید که حتما به این قوانین احترام بگذارید ، نه تنها در کیش که در تهران یا هر شهر دیگر ایران یا جهان .

 

قوانین رانندگی در جزیره کیش

یکی از مهم ترین قوانینی که در کیش بسیار از طرف شهروندان رعایت می شود ، قوانین رانندگی در این جزیره است ، فکر نکنیند که می توانید بدون این که چیزی از این قوانین بدانید ، می توانید در کیش رانندگی کنید ، اگر قصد سفر به جزیره را دارید و می خواهید در آن جا اتومبیل اجاره کنید ، بهتر است قبل از آن  با قوانین رانندگی در کیش آشنا شوید.

بدانید که بوق زدن در همه جای کیش بلا استثنا ممنوع است.

 

به این نکته توجه کنید که باید حق تقدم را رعایت کنید و قبل از میدان ها ایست کامل داشته باشید.

 

در میدان های کیش حتما باید راهنما بزنید وگرنه جریمه می شوید.

 

حق تقدم در فرعی به اصلی باید در جزیره کیش توسط رانندگان رعایت شود.

 

اگر عابر پیاده از روی خط عابر عبور می کند ، راننده موظف است که برای عابر ایست کامل کند.

 

در جزیره کیش یکی از مواردی که ممنوع می باشد ، دنده عقب است و اگر توسط دوربین یا پلیس گرفته شوید ممکن است اتومبیل را بخواباند و یا جریمه ای سنگین را متحمل شوید.

 

اگر در کیش می خواهید اتومبیل کرایه کنید ، دفترچه رنت حتما باید داخل ماشین باشد که در صورت ایست دادن پلیس آن را نشان دهید.

 

آشغال و سیگار اگر از ماشین به بیرون انداخته شود ، جریمه دارد ، این کار در کیش ممنوع است.

 

خوب است بدانید که در تمامی خیابان های جزیره کیش ، دوربین سرعت وجود دارد و شما باید با سرعتی که در بلوارها اعلام شده ، برانید ، معمولا در داخل شهر حداکثر سرعت 60 کیلومتر و در بیرون آن مانند جاده های فرعی 80 کیلومتر است ، باید بدانید که اگر ماشین رنت کردید و با سرعت غیر مجاز راندید ، سریعا از مرکزی که ماشین کرایه کرده اید با شما تماس گرفته خواهد شد.

 

یکی از قوانین کیش که خیلی جذاب و جالب توجه می باشد ، این که اگر ظاهر ماشین کثیف باشد ، جریمه می شوید.

 

جایگاه پمپ بنزین در کیش 

قیمت بنزین در کیش مانند نقاط دیگر کشور است و اگر به دنبال پمپ بنزین بودید باید بدانید که در کیش دو جایگاه پمپ بنزین وجود دارد ، یکی پمپ بنزین ازناوه زاده و دومی پمپ بنزین گلدیس که هر کدام از آن ها در دوسر جزیره می باشند ، همچنین در بین این ها یک پمپ گاز هم وجود دارد ، پمپ بنزین ازناوه زاده نرسیده به میدان فارور ، بلوار میرمهنا ، ابتدای درخت سبز و پمپ بنزین کیش گلدیس در بلوار ایران ، روبروی هتل گلدیس می باشد .

 

قوانین و نکات گردشگری در کیش

  • خوب است بدانید که اگر در هتل یا اقامتگاه های کیش ، اقامت دارید ، تحویل اتاق ساعت 14 و تخلیه آن ساعت 12 می باشد.
  • کرایه ها و نرخ های تاکسی در کیش ثابت و مشخص است و تاکسی های سفید ، تاکسی های دربستی هستند .
  • باید بدانید که در سطح جزیره چادر زدن ممنوع می باشد و تنها زمانی  که امکان چادر زدن آن هم در مکان های مخصوص وجود دارد ، در ایام عید نوروز است .
  • حتما به این نکته دقت کنید که آب جزیره کیش آشامیدنی نیست و باید از آب معدنی استفاده کنید .
  • اگر می خواهید شنا کنید باید به پلاژ های مخصوص آقایان و خانم ها بروید و در سواحلی که ممنوع است شنا نکنید .

نظرات

  • با ارسال نظر،‌در بهبود کیفیت محتوای بلاگ سلام پرواز سهیم باشید.
  • نظرات شامل الفاظ رکیک، توهین، و محتوای تبلیغاتی تایید نخواهند شد.
  • نظر شما پس از تایید توسط تیم سلام پرواز، در وبسایت نمایش داده خواهد شد و در صورت ارسال پاسخ به صورت پیامک به شما اطلاع رسانی می‌شود.
مشاوره و خرید تور