02122224444

برای رزرو و خرید این تور با شماره بالا در تماس باشید

برای برقراری مستقیم تماس QR کد بالا را با موبایل اسکن کنید

هم اکنون در سلام پرواز پاسخگوی شما هستیم

تور سنگاپور

Singapore Tour

Singapore tour

برگزار نمی‌شود

تور سنگاپور

سنگاپور کشوری کوچکی در منتهی الیه جنوبی شبه جزیره مالایا و در فاصله 137 کیلومتری خط استوا قرار گرفته که با نام رسمی جمهوری سنگاپور شناخته می‌شود. همچنین سنگاپور خود از یک جزیره اصلی و حدود شصت و چهار جزیره دیگر تشکیل شده که در سفر با تور سنگاپور می‌توانید از آن‌ها دیدن کنید. از میان این جزایر، بزرگ‌ترین آن‌ها‌ جزیره سنتوزا، پولائو اوبین، جزیره خواهران و سنت جان است. همچنین سنگاپور بزرگ‌ترین بندر در جنوب شرق آسیا و یکی از شلوغ‌ترین بنادر در میان بندرهای جهان بوده که در ترافیک گردشگری تور سنگاپور به وضوح دیده می‌شود.

موقعیت کانونی این کشور در منتهی الیه جنوبی شبه جزیره مالایا توانسته است تسلط سنگاپور را بر تنگه مالاکا که اقیانوس هند را به دریای چین جنوبی متصل می‌کند، تثبیت نماید. همین موقعیت استراتژیک بر رشد و شکوفایی و توسعه صنعت گردشگری و رونق تور سنگاپور به صورت چشم‌گیری تاثیر داشته است. در واقع این کشور در مسیر یکی از شلوغ‌ترین خطوط کشتیرانی جهان و در امتداد تنگه مالاکا و دریای چین قرار گرفته است که تفریحات گردشگری دریامحور را در تور سنگاپور به مسافران خود هدیه می‌دهد.

جالب است بدانید که سنگاپور در ابتدا مستعمره بریتانیا بوده که اکنون عضوی از کشورهای مشترک‌المنافع محسوب می‌شود. همچنین قابل ذکر است که یک پل ارتباطی این کشور را به قاره آسیا و مالزی متصل می‌کند؛ گذرگاه جوهور – سنگاپور که سنگاپور را به شهر جوهوربارو مالزی وصل می‌کند. از نظر موقعیت نسبی و داشتن مرزهای آبی مشترک باید گفت که سنگاپور دارای مرزهای آبی مشترک به اندونزی و مالزی است که از این نظر نیز یک مثلث گردشگری را در جنوب شرق آسیا شکل داده‌اند و سالانه در تور سنگاپور، گردشگران زیادی به دیدار از آن‌ها می‌شتابند. ایالت سنگاپور دارای 718 کیلومتر مربع مساحت بوده که کوچک‌ترین ایالت در جنوب شرقی آسیا به شمار می‌آید. این ایالت تقریباً یک چهارم کشور لوکزامبورگ بوده که از سمت شمال به تنگه جوهور در کشور مالزی و از طرف جنوب به جزیره باتام در اندونزی و از سمت شرق به آب‌های خلیج سیام و از غرب به تنگه مالاکا محدود می‌شود البته با دو تنگه از نواحی اطراف خود جدا می‌گردد.

اطلاعات مهم کشور سنگاپور

در مسافرت با تور سنگاپور به یکی از مدرن‌ترین و پیشرفته‌ترین کشورهای آسیایی مطلع باشید که این کشور با عنوان سوئیس آسیا شناخته می‌شود. این کشور حدود 7.5 میلیون نفر جمعیت داشته است که به چندیدن زبان نظیر انگلیسی (زبان آموزشی و اداری)، سینگلیش (کریول سنگاپور)، ماندارین چینی، مالایی و تامیل صحبت می‌کنند. همین تنوع زبانی و فرهنگی یکی از جاذبه‌های گردشگری برای جذب توریست با تور سنگاپور بوده که در این صنعت حرفی برای گفتن داشته باشد. از نظر دین و مذهب نیز این ایالت سه دین رسمی تاتوئیسم، هندوئیسم و اسلام بوده و سایر ادیان مانند مسیحیت نیز در رده‌های بعدی قرار دارند. سنگاپور یکی از پرجمعیت‌ترین مکان‌های جهان بوده که دارای یک مرکز تجارت جهانی است. داشتن فرودگاه با استانداردهای جهانی، جاذبه‌های متنوع گردشگری، آب و هوای گرم و مرطوب از این کشور یک مقصد گردشگری برای تور سنگاپور ساخته است. همچنین موقعیت استراتژیک این کشور در میان تنگه مالاکا و دریای چین جنوبی، داشتن دولتی عاری از فساد، طرفداری از سرمایه‌گذاری خارجی، صادرات‌محور بودن و وجود نیروی کار ماهر باعث به وجود آمدن یک اقتصاد پررونق شده که سهم بزرگی از سرمایه‌گذاری‌های بین‌المللی را به خود جذب می‌کند. اقتصاد پویا و روابط تجاری و سیاسی بسیار خوب سنگاپور با دنیا باعث امنیت اقتصادی، سیاسی و توسعه صنعت توریسم و به تبع آن محبوبیت هر چه بیشتر تور سنگاپور گردیده است. این کشور دارای پیشرفته‌ترین اقتصاد در آسیای جنوب شرقی بوده و در بیشتر موارد اسم آن در کنار کشورهایی در حال پیشرفت نظیر کره جنوبی و تایوان قرار می‌گیرد. با این اوصاف مبالغه نخواهد بود اگر بگوییم سنگاپور یکی از پیشرفته‌ترین کشورها، در حوزه گردشگری و توسعه تورهای مسافرتی و تور سنگاپور است.

زبان‌های رسمی: انگلیسی، سینگلیش، ماندارین چینی، مالایی و تامیل

پایتخت: سنگاپور

نوع حکومت: جمهوری با نظام پارلمانی

واحد پول: دلار سنگاپور ($S)

نوع برق شهری در سنگاپور: 220 تا 240 ولت و 50 هرتز است.

کد کشور: 65+

شماره‌‌های اضطراری:

پلیس: 999

آمبولانس و آتش‌نشانی: 995

اختلاف ساعت با تهران: 3 ساعت و نیم جلوتر است.

فرودگاه‌های بین ‌المللی: فرودگاه بین‌ المللی چانگی

نقشه گردشگری سنگاپور

قیمت تور سنگاپور

هم اکنون که داریم به فصل تابستان نزدیک می‌شویم به احتمال زیادی بسیاری از مسافران و گردشگران خواهان تور سنگاپور تابستان بوده و به دنبال بهترین قیمت تور سنگاپور باشند. در این راستا، هزینه سفر به هر مقصدی یکی از ملاک‌های تعیین‌کننده برای مسافرت به آن می‌باشد لذا بسیاری از مسافران سلام پرواز هم ممکن است دغدغه هزینه تور سنگاپور را داشته باشند که البته بسیار به جا هم است. همانند تمام مقاصد گردشگری می‌توان گفت فاکتورهای مختلفی نظیر مدت زمان سفر، زمان سفر، نوع ایرلاین و کلاس پروازی، نوع هتل و خدمات و به ویژه هزینه‌های جانبی تور نظیر هزینه تفریحات گردشگری، ورودیه جاذبه‌ها، ترانسفر، هزینه‌های غذا و … تا حد زیادی می‌توانند قیمت تور سنگاپور را تغییر دهند. در مسیری مانند سنگاپور که فاصله جغرافیایی آن با ایران زیاد می‌باشد مسلما قیمت پروازها بالاتر بوده و این باعث افزایش قیمت تور خواهد شد. یکی از راه‌هایی که مسافران می‌توانند بلیط پرواز سنگاپور را با قیمت مناسب تهیه کنند مقایسه کردن ایرلاین‌های مختلف با یکدیگر بوده تا بتوانید قیمت تور سنگاپور خود را کاهش دهید. البته عزیزان می‌توانند پکیج‌های تورهای خارجی و به ویژه تورهای جنوب شرق آسیا و تور سنگاپور را از بالای همین صفحه مشاهده کرده و به صورت مدام پیگیر باشند تا تور مورد نظر خود را با قیمت مناسب تهیه نمایند.

بهترین زمان سفر با تور سنگاپور

سنگاپور در یک منطقه موسمی استوایی در جنوب شرقی آسیا قرار گرفته و آب و هوای آن دارای دمای یکنواخت بالا و بارش تقریبا ثابت در طول سال می‌باشد. برگزاری تور سنگاپور از طرف کارگزاران سفر تا حد زیادی به وضعیت آب و هوایی آن بستگی داشته لذا مسافران سلام پرواز نیز می‌بایست اطلاعات لازم را در این مورد داشته باشند. میانگین دما به صورت ماهانه از 27 درجه سانتیگراد در ژوئن تا 25 درجه سانتیگراد در ژانویه متغیر بوده که این نیز می‌تواند بر اجرا تور سنگاپور در فصول مختلف تاثیر داشته باشد. نکته جالب توجه در تغییر دما این است که موقعیت دریایی سنگاپور و میزان رطوبت ثابت باعث شده تا حداکثر دما نسبتا معتدل نگه داشته شود به طوری که بالاترین دمای ثبت‌شده تنها 36 درجه سانتیگراد بوده است. از نظر بارندگی نیز باید گفت که در مجموع، میانگین بارندگی سالانه حدود 95 اینچ بوده به طوری که در هر روز سال در جایی از جزیره باران می‌بارد. توجه به وضعیت آب و هوایی و بارشی و نوع تفریحات گردشگری در مقصد می‌تواند بهترین زمان سفر با تور سنگاپور را مشخص نماید. در کشور سنگاپور سال به دو فصل بارشی تقسیم می‌گردد یکی فصل موسمی شمال شرق که از دسامبر تا مارس وجود دارد و دیگری فصل موسمی جنوب غربی از ژوئن تا سپتامبر. اگر قصد رفتن به تور سنگاپور را دارید باید مطلع باشید که در این فصول بارش‌های خیلی شدید اتفاق می‌افتد و آبشارها خروشان می‌شوند.

جاذبه‌های گردشگری در تور سنگاپور

اگر سنگاپور را سرزمین فرهنگ‌های متنوع بنامیم بی‌راهه نگفته‌ایم چرا که در اثر مهاجرت اقوام مختلف به این کشور، فرهنگ‌های مختلفی در آن شکل گرفته‌اند. در هنگام سفر با تور سنگاپور متوجه خواهید شد که تنوع فرهنگی چه تاثیر شگرفی در کیفیت سفر و گردشگری داشته و به همین منظور سنگاپور را یکی از بهترین مقاصد گردشگری به حساب خواهید آورد. هر چند که این کشور دارای ظاهری مدرن و پیشرفته است اما در خود سنت‌ها و خرده فرهنگ‌های گوناگونی نیز جای داده است که در رفتن با تور سنگاپور باید در مورد آن‌ها اطلاعات داشته باشید که این نوعی احترام گذاشتن به فرهنگ مقصد در گردشگری است. برای نمونه مردم سنگاپور بسیار جمع‌گرا بوده و از فردگرایی به شدت دوری می‌کنند که البته در فرهنگ‌های جنوب شرق آسیا این مورد تقریبا یکسان است. در مسافرت با تور سنگاپور توجه داشته باشید که ساختارهای اجتماعی آن‌ها بر اساس کانون خانواده بنیان نهاده شده‌اند. آبروداری، وفاداری و احترام به بزرگ‌ترها از دیگر جذابیت‌های و زیبایی‌های فرهنگ‌ها مختلف در این کشور بوده که با برگزاری تور سنگاپور در آنجا می‌بایست مورد توجه گردشگران قرار بگیرد.

علاوه بر این جاذبه‌های فرهنگی باید گفت که سنگاپور سرشار از جاذبه‌ها و دیدنی‌های توریستی دیگری بوده که در ادامه به تعدادی از آن‌ها برای افزودن بر محبوبیت تور سنگاپور عنوان خواهند شد:

مراکز خرید سنگاپور

همان‌طور که گفته شد سنگاپور کشوری ثروتمند و مدرن و دارای جاذبه‌های خلاقانه گردشگری بوده که توریست‌ها در تور سنگاپور نمی‌توانند از آن چشم بپوشند. یکی از این جاذبه‌های خلاقانه در سنگاپور مراکز خرید مدرن و لوکس است که گردشگری خرید را با تور سنگاپور رقم زده است. تعدادی از این مراکز خرید عبارتند از: مرکز خرید ایوان اورچارد، مرکز خرید پاراگون، مرکز خرید ویووسیتی و مرکز خرید رافلزسیتی سنگاپور که در مسافرت و خردیدگردی با تور سنگاپور نباید از آن‌ها غافل شد.

 

مرکز خرید ایون ارچارد سنگاپور (ION Orchard)

این جاذبه شگفت‌انگیز با معماری بسیار زیبا در انتهای خیابان اورچارد واقع شده که در تور سنگاپور بسیاری از گردشگران را به خود جذب می‌کند. جالب است بدانید کسانی که مدرن‌پسند و طرفدار مد و فشن بوده می‌توانند نهایت لذت را از دیدن این مرکز خرید ببرند. ساختمان ایون ارچارد از سنگ مرمر، شیشه و فولاد ساخته شده که معماری هنرمندانه‌ای را در تور سنگاپور به نمایش مسافران در می‌آورند. توالت‌ها، مستخدم و آشپز ویژه سلبریتی‌ها و خریداران پولدار در این مرکز خرید، خودنمایی می‌کنند.

مرکز خرید پاراگون سنگاپور (Paragon Shopping Centre)

یکی دیگر از جاذبه‌های خلاقانه و مدرن قابل دیدن در تور سنگاپور مرکز خرید پاراگون بوده که در شش طبقه ساخته شده است. این مرکز خرید تا کنون چند بار به عنوان بهترین مرکز خرید سنگاپور شناخته شده است. غذاخوری، فروشگاه‌های مد و فشن، دپارتمان طراحی لباس و بوتیک‌های ورزشی مانند موجی، جیمی چو و نایکی در این مرکز خرید قرار گرفته‌اند که پاسخگوی نیازهای مختلف مسافران در تور سنگاپور خواهد بود. البته برندهای معروف لباس‌های کودک نظیر پتیت باتیو، آرمانی کیدز و گس کیدز نیز در پاراگون وجود دارند که برای کسانی که همراه خانواده با تور سنگاپور سفر کرده‌اند جذابیت داشته باشد.

محله چینی‌ها

یکی دیگر از جذاب‌ترین و زیباترین دیدنی‌ها در تور سنگاپور محله‌ چینی‌ها بوده که با عنوان نیو چو شی هم شناخته می‌شود. در واقع چینی‌ها برای به نمایش‌گذاشتن فرهنگ اصیل خود، خانه‌ها و کوچه‌ها را با رنگ‌ها و طرح‌های برخاسته از فرهنگ‌شان متبلور می‌سازند. دیدار از محله چینی‌ها در تور سنگاپور در حقیقت دیدار از جاذبه‌هایی نظیر مرکز میراث چین، بودا تیث رلیک و معبد ماریامان است. یکی از جاذبه‌های زنده گردشگری در این مکان توریستی اجرای مناسک خاص مذهبی بوده که ارزش تماشاکردن دارند. البته دوستانی هم که در تور سنگاپور به شکم‌گردی می‌پردازند می‌توانند از رستوران‌های متنوع در محله چینی‌ها، غذاهای چینی را میل نمایند.

باغ‌های کنار خلیج (Gardens by the Bay)

اگر قصد رفتن به تور سنگاپور را دارید از باغ‌های کنار خلیج این کشور دیدن کنید که بدون هیچ ورودیه‌ای آماده دیدار گردشگران هستند. باغ‌های کنار خلیج از هجده باغ عمودی تشکیل شده که در ارتفاع شانزده متری قرار گرفته است. این جاذبه به خودی خود جاذبه‌های دیگری نظیر برنامه رقص نور با موسیقی در آسمان، بناهای ا سی بی سی اسکای واک و مارینا بریج و مرتفع‌ترین آبشار آن به نام کلود فارست دام بوده که در تور سنگاپور نباید از دیدار آن‌ها غافل ماند.

موزه و کلیسای چانگی

موزه و کلیسای چانگی در دارک توریسم (Dark Tourism) به عنوان جاذبه‌ای که روایت‌گر دردهای اسیران جنگ جهانی دوم، نامه‌ها و نقاشی‌های شکنجه پنجاه هزار فرد بی‌گناه نظامی و غیرنظامی می‌باشد که البته ممکن است برای همه گردشگران تور سنگاپور باب میل و جذاب نباشد. لذا توصیه می‌کنیم مسافران عزیزی که روحیه حساسی دارند از این مکان دیدن نکنند. البته بخش کلیسایی آن شاید برای توریست‌ها جذاب‌تر باشد که در حیاط موزه چانگی قرار گرفته است. در حقیقت کلیسای چانگی به احترام و افتخار کسانی ساخته شد که حاضر نشدند یک وجب از خاک خود را به بیگانگان بفروشند.

پرسش و پاسخ

  • سوالات خود را در مورد تور سنگاپور در اینجا بپرسید.
  • قبل از مطرح کردن سوال، سوالات قبلی پرسیده شده توسط سایر مسافران را مطالعه کنید.
  • پاسخ سوال شما پس از پاسخدهی توسط تیم سلام پرواز، در وبسایت نمایش داده خواهد شد و به صورت پیامک به شما اطلاع رسانی می‌شود.
مشاوره و خرید تور