02122224444

برای رزرو و خرید این تور با شماره بالا در تماس باشید

برای برقراری مستقیم تماس QR کد بالا را با موبایل اسکن کنید

هم اکنون در سلام پرواز پاسخگوی شما هستیم

تور موریس

mauritius tour

Mauritius tour

برگزار نمی‌شود

تور موریس

موریس یک کشور جزیره‌ای بوده که در 800 کیلومتری شرق ماداگاسکار در اقیانوس هند و سواحل شرقی آفریقا قرار گرفته است. این کشور از نظر فیزیوگرافی قسمتی از جزایر ماکارنه بوده که پایتخت آن پورت لوئیس می‌باشد. جزیره موریس یک جزیره آتشفشانی بوده که با صخره‌های مرجانی احاطه گردیده است. آب و هوای نیمه‌گرمسیری دریایی این کشور با دمای معمولا یکنواخت باعث حضور گردشگران با تور موریس به آن شده است. فصل گرم موریس از دسامبر تا آوریل و فصل سرد از ژوئن تا سپتامبر بوده و میانگین دمای آن از ده درجه سانتیگراد در فلات مرتفع تا 20 درجه سانتیگراد در سطح دریا متغیر است. کشور موریس دارای یک اقتصاد درحال رشد ترکیبی بوده اساس آن را کشاورزی، صادرات تولیدی، خدمات مالی و گردشگری تشکیل می‌دهد. در همین راستا توسعه گردشگری در این کشور منجر به رونق تور موریس شده و سالانه گردشگران زیادی به این مقصد توریستی سفر می‌کنند. دولت برای تنوع‌بخشی به اقتصاد و عدم وابستگی به تولیدات شکر به صنعت گردشگری به عنوان یک فاکتور مهم برای توسعه اقتصادی می‌نگرد. رشد و توسعه گردشگری و به تبع آن رشد سفر با تور موریس سبب شده که این جزیره توریستی دارای بالاترین تولید ناخالص داخلی در میان کشورهای آفریقایی باشد. رشد چشم‌گیر صنعت بدون دود گردشگری از دهه 1970 باعث شده که توریسم به عنوان یک درآمد عمده ارز خارجی موریس تبدیل شود. رشد و توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات برای نظارت بر بخش‌های اقتصادی در حال رشد نظیر گردشگری صورت گرفته و در ترویج هر چه بیشتر این صنعت با برگزاری تور موریس تاثیر گذاشته است.

نقشه گردشگری موریس

اطلاعات مهم جزیره موریس

همان‌طور که پیش‌تر نیز اشاره کردیم به دلیل رونق صنعت گردشگری و بخش خدمات مالی حدود دو پنجم نیروی کار در بخش‌های خدماتی موریس مشغول به کار هستند. این کشور دارای زیرساخت‌های پیشرفته و سیستم حمل و نقل قدرتمندی بوده که در توسعه همه‌جانبه گردشگری و مسافرت با تور موریس نقش مهمی ایفا نموده است. در این میان بندر پورت لوئیس به عنوان یک مرکز حمل و نقل بین‌المللی تاثیر فراوانی در روابط تجاری و گردشگری این کشور داشته است. ایر موریس به عنوان یکی از ایرلاین‌های ملی این کشور باعث محبوبیت سفر با تور موریس در مسیرهای بین‌المللی گردیده است. گفتنی است که یکی از جذابیت‌های موریس، ساختار فرهنگ آن بوده که ترکیبی از سنت‌ها و فرهنگ‌های ملت‌های مختلف است. همین تنوع قومی و مذهبی باعث محبوبیت تور موریس در میان مسافران ایرانی و گردشگران در سراسر جهان گردیده است. وجود انواع فرهنگ‌های اقوام و تنوع مذهبی باعث شده تا فستیوال‌ها و تعطیلات زیادی برای هر سال برنامه‌ریزی شود. در ادامه برای جذابیت هر چه بیشتر مسافرت در تور موریس به تعدادی از این جشنواره‌ها و تعطیلات اشاره خواهیم کرد. جشنواره هندو ماها شیواراتری در ماه‌های فوریه و مارس و جشنواره دیوالی در اواخر اکتبر و نوامبر، عید فطر مسلمانان بعد از پایان ماه رمضان، مراسم جذاب کاتولیک‌ها در ماه سپتامبر به افتخار پرلاوال، کریسمس در دسامبر، جشنواره‌های بهاری چینی‌ها و تعطیلات تامیل در ماه‌های ژانویه یا فوریه که شامل پیاده‌روی در آتش بوده، از جذابیت‌های فرهنگی و دینی در تور موریس هستند.

رقص محلی و مشهور موریس با عنوان سگا (séga) که از حرکات اشاره‌ای بازوها و باسن با ضرب‌آهنگ‌های ریتمیک تشکیل شده گردشگران را در سفر با تور موریس هیجان‌زده خواهد کرد. گفتنی است که منشا این رقص به دوران برده‌ها برمی‌گردد که در قرن هجدهم توسط آن‌ها اجرا می‌گردیده است. در ادامه به چکیده‌ای از اطلاعات مهم این کشور برای مسافرت با تور موریس خواهیم پرداخت:

اسم رسمی: جمهوری موریس

زبان رسمی: کریول موریس و انگلیسی

پایتخت: پورت لوئیس

نوع حکومت: حکومت متمرکز جمهوری پارلمانی

رییس حکومت: رئیس جمهور  (President)

رییس دولت: نخست وزیر (Prime Minester)

واحد پول: روپیه موریس (MUR)

نوع برق شهری: برق شهری موریس با ولتاژ ۲۲۰ ولت و 50 هرتز می‌باشد.

کد کشور: 230+

شماره آتشنشانی: 115

شماره‌ اضطراری: 112

قیمت تور موریس

بسیاری از مسافران و گردشگران جزیره موریس در سفر به این کشور در مورد هزینه‌های زندگی و ویژه هزینه و قیمت تور موریس تحقیق می‌کنند تا بتوانند با قیمتی مناسب آن را تهیه کنند. در ابتدا باید عنوان کنیم قیمت تورهای مسافرتی تا حدود زیادی به سلیقه مسافر در انتخاب مدت تور، نوع هتل و خدمات آن، نوع ایرلاین و کلاس پروازی، زمان سفر، هزینه‌های جانبی، هزینه تفریحات گردشگری، ورودیه‌ها، هزینه غذا و … بستگی دارد. لذا مسافران تور موریس می‌توانند با دستکاری هریک از فاکتورهای پیش‌گفته تا حد زیادی هزینه تور به مقصد این جزیره توریستی را تغییر دهند.

ایرلاین‌های نظیر امارات، ترکیش، آسترین اتریش، قطر ایرویز، ایر فرانس، لوفتهانزا و … بلیط هواپیما را برای موریس و با خدمات بسیار مناسب به فروش می‌رسانند و به همین دلیل منجر به افزایش قیمت تور موریس خواهند شد.

به جز موارد بالا باید گفت که سایر هزینه‌ها نظیر ویزا، ترانسفر، خرید، هزینه غذا و … می‌تواند قیمت تور موریس را افزایش دهد. در موریس مغازه‌داران به هیچ عنوان از قیمت اجناس نمی‌کاهند و توقع تخفیف بیش از ده تا بیست درصد از آن‌ها نمی‌رود. البته توجه داشته باشید می‌توانید تور موریس یکروزه را برای خریدگردی در این جزیره انتخاب کنید که می‌تواند تا حدود زیادی هزینه‌های سربار را کاهش دهد. یا برای مدیریت هزینه‌های غذا پیشنهاد می‌کنیم که مواد غذایی را از سوپرمارکت‌ها خریداری کرده و به آشپزی بپردازید تا قیمت تور موریس را کاهش دهید. البته توجه داشته باشید که به صورت کلی می‌توان گفت که جزیره موریس یک جزیره توریستی لوکس به شمار می‌آید و لذا تور موریس نیز هزینه‌بر خواهد بود.

بهترین زمان سفر به موریس

در تور موریس اطلاع داشته باشید که سواحل غربی جزیره موریس گرم‌ترین بخش آن بوده و سواحل شرقی به عنوان بادخیزترین قسمت این جزیره شناخته می‌شود که بر آب و هوای آن تاثیر گذاشته است.

در واقع آب و هوای یک مقصد، جنس تفریحات گردشگری و سلیقه مسافران تور موریس می‌تواند به صورت مستقیم در انتخاب بهترین زمان سفر به این مقصد توریستی تاثیر بگذارد. به طوری که اگر تفریحات گردشگری در آن وابسته به آب و هوا بوده لذا باید در زمان مناسب به موریس سفر کرد. از آنجا که جزیره موریس دارای آب و هوای گرمسیری بوده لذا زمستان‌های آن خنک هستند. در واقع فصل زمستان یکی از ایده‌آل‌ترین زمان‌ها برای سفر با تور موریس بوده که ماه‌های می تا اکتبر را در بر می‌گیرد. البته تفریحاتی مانند موج‌سواری نیز فقط در زمستان‌های این جزیره امکان‌پذیر است ولی تفریحاتی نظیر قایق‌سواری، غواصی و تخته شنای شناور مخصوص فصل تابستان یعنی ماه‌های نوامبر تا می بوده که مسافران تور موریس متناسب با علاقه‌مندی‌های خود می‌توانند یکی از این دو فصل و تفریحات آن را انتخاب کنند. در تابستان‌های موریس شاهد وزش باد هستیم که مناسب تفریحات گردشگری این فصل می‌باشد. دقت داشته باشید که جزیره موریس فقط دارای دو فصل تابستان و زمستان بوده که در مورد آن توضیح داده شد. موریس در ماه‌های دسامبر تا مارس تندبادهای زیادی را تجربه می‌کند و لذا سفر با تور موریس در این بازه زمانی اصلا مناسب نمی‌باشد.

جاذبه‌های گردشگری موریس

کشور کوچک موریس دارای انواع جاذبه‌های طبیعی، فرهنگی و مراکز خرید فراوان است که در سفر با تور موریس نباید از هیچ‌کدام از آن‌ها غافل ماند. دیدار از ساحل لومورن، مرکز خرید باگاتل، شهرهای کیورپایپ، فلوریل، فینیکس، رزهیل و کتقوبونز برای گردشگران و مسافران بسیار هیجان‌انگیز خواهد بود چرا که هر کدام از آن‌های در زمینه‌های منحصر به‌فردی جذاب هستند. تور موریس می‌تواند انواع گشت‌ها نظیر گشت با زیردریایی، جزیره اختصاصی، کشتی کاتاماران، گشت با چرخبال، بلوسافاری با زیردریایی در داخل اقیانوس، اسکوتر کروز زیردریایی و … را به مسافران عزیز هدیه دهد. جالب است بدانید موریس به ستاره اقیانوس هند مشهور بوده چرا که از یک شعبه از تمام هتل‌های بین‌المللی لوکس در آن وجود دارد که دارای بالاترین استاندارهای جهانی هستند. در ادامه به تعدادی از جاذبه‌های محبوب این جزیره گردشگری در تور موریس اشاره خواهیم کرد:

شهر بندری پورت لوئیس

پورت لوئیس بندر اصلی موریس و پایتخت این کشور بوده که بزرگ‌ترین شهر آن نیز محسوب می‌شود. در سفر با تور موریس از این شهر دیدنی که با رشته‌کوه پورت لوئیس موکا احاطه گردیده است حتما دیدن کنید. از آنجا که جزیره موریس همیشه در معرض ورود مهاجران و استعمارگران بوده لذا در طول سالیان دراز ساختمان‌های استعماری و تاریخی را حفظ کرده است. یکی از مهم‌ترین این آثار که در تور موریس نباید از آن غافل شد قلعه فورت آدلاید (Fort Adelaide) بوده که در سال 1835 و توسط انگلیسی‌ها ساخته شده است. از دیگر جاذبه‌های اصلی که در پورت لوئیس وجود دارند می‌توان به بازار پورت لوئیس، اسکله کودان، پادگان پلیس، تئاتر قدیمی پورت لوئیس و محله چینی اشاره کرد که گردشگران تور موریس را شگفت‌زده خواهند کرد. همچنین پایتخت جذاب موریس دارای سه موزه به نام‌های موزه تاریخ طبیعی موریس، موزه پنی آبی و موزه تمبر موریس می‌باشد. همچنین معماری ساختمان‌هایی در مرکز شهر پورت لوئیس به سبک فرانسوی بوده که دیدار از این شهر را در تور موریس محبوب‌تر می‌کند.

مسجد جوماه موریس

مسجد جوماه یکی از مساجد موریس بوده که قدمت آن به دهه 1850 بر می‌گردد. در سفر با تور موریس از دیدن این بنا که در جاده سلطنتی قرار گرفته نهایت لذت را خواهید برد چرا که این مسجد توسط وزارت گردشگری کشور موریس به عنوان زیباترین بنای مذهبی آن شناخته شده است.

نماز جمعه در هر جمعه و نماز تراویح در ماه رمضان از سوی این مسجد و با حضور نمازگزارن برگزار می‌شود که یکی از جذابیت‌های تور موریس تماشای همین گردهمایی مذهبی در این جزیره می‌باشد. از نظر معماری دارای عناصری از معماری منهال و موری بوده که ستون‌های بزرگ و طاق‌های باشکوه از نمادهای سبک معماری آن است.

قصر یورکا (Eureka)

یکی از جاذبه‌های گردشگری در جنوب کوهستان پوس در موریس، قصر یورکا بوده که در اوایل قرن نوزده میلادی ساخته شده است. معماری این بنای زیبا ترکیبی از سبک‌های مختلف بوده که در ابتدا به عنوان یک اقامتگاه برای اشراف‌زادگان انگلیسی و فرانسوی ساخته شده بود. قصر یورکا از جنس چوب و در میان یک باغ وسیع و سرسبز جای گرفته که در تور موریس مورد بازدید بسیاری از مسافران و گردشگران قرار می‌گیرد. از سال 1985 این قصر فروخته شد و هم‌اکنون به عنوان یک موزه شناخته می‌شود. شکوه دوران استعماری را می‌توان در نقشه‌های قدیمی، وسایل عتیقه منزل، عکس‌ها و ظروف چینی مشاهده کرد که بازدیدکنندگان تور موریس را دچار هیجان و لذت وافر می‌کند.

گردشگری خرید در موریس

جزیره موریس دارای انواع مراکز خرید بوده که تور موریس را برای گردشگری خرید به مسافران هدیه می‌دهد. خرید در این جزیره توریستی در برگیرنده سلیقه‌ها، سبک‌ها و سنت‌های مختلف بوده که انواع ماکت‌های کشتی تاریخی تا ساری‌های ابریشمی هندی را می‌توان از آن خریداری کرد. از مهم‌ترین مراکز خرید در موریس می‌توان به مرکز خرید باگاتل، فونکس، چائودان، فروشگاه‌های سنتی، بازار مرکزی پورت لوئیس و فروشگاه‌های هوای آزاد اشاره کرد که پاسخگوی قدرت خرید و سلیقه‌های مسافران تور موریس خواهند بود.

در این مراکز خرید رستوران‌های با کیفیت، کافه، هتل، کازینو و انواع برندها، اجناس و کالاها را می‌توان پیدا کرد تا سفر خود را لذت‌بخش‌تر کرد.

پرسش و پاسخ

  • سوالات خود را در مورد تور موریس در اینجا بپرسید.
  • قبل از مطرح کردن سوال، سوالات قبلی پرسیده شده توسط سایر مسافران را مطالعه کنید.
  • پاسخ سوال شما پس از پاسخدهی توسط تیم سلام پرواز، در وبسایت نمایش داده خواهد شد و به صورت پیامک به شما اطلاع رسانی می‌شود.
مشاوره و خرید تور