02122224444

برای رزرو و خرید این تور با شماره بالا در تماس باشید

برای برقراری مستقیم تماس QR کد بالا را با موبایل اسکن کنید

هم اکنون در سلام پرواز پاسخگوی شما هستیم

تور کامبوج

cambodia tour

Cambodia tour

برگزار نمی‌شود

تور کامبوج

کامبوج (Cambodia) با نام رسمی پادشاهی کامبوج (Kingdom of Cambodia) کشوری است که در سرزمین اصلی هند و چین و در جنوب شرقی آسیا قرار گرفته است. سفر با تور کامبوج در حیقیت سفر به سرزمین دشت‌های پهناور و رودخانه‌های خروشان بوده که با مسیرهای زمینی تجاری، چین را به هند و آسیای جنوب شرقی متصل کرده است. قرار گرفتن در این مسیرها باعث شده که تاثیر فرهنگ‌های آسیایی در کنار فرهنگ‌های غربی مانند فرهنگ فرانسه و ایالات متحده آمریکا در پنوم پن پایتخت این کشور به وضوح دیده ‌شود. تور کامبوج به دلیل موقعیت جغرافیایی خوب آن رونق گرفته چرا که از سمت غرب و شمال غربی با تایلند، از شمال شرقی با لائوس، از سمت شرق و جنوب شرقی با کشور ویتنام و از جنوب غربی با خلیج تایلند همسایه است. تور ویتنام لائوس کامبوج یا تور ویتنام و کامبوج که از سوی کارگزاران سفر ارائه می‌شوند نتیجه همین موقعیت نسبی خوب کشور کامبوج با کشورهای اطراف‌اش است. این کشور از نظر وسعت، یک سوم وسعت فرانسه و تا حدی وسیع‌تر از ایالت میسوری ایالات متحده آمریکا بوده که وجود این وسعت یک تور کامبوج 6 شب و 7 روز را برای خرید می‌طلبد. در سال‌های اخیر کامبوج توانسته در صنعت توریسم مسیر رو به پیشرفتی را تجربه کرده و از رقبای خود در توسعه این صنعت و رونق تور کامبوج پیشی بگیرد. معابد خارق‌العاده، شهرهای جذاب، باغ‌های پروانه، سواحل جذاب، جاذبه‌های متنوع طبیعی، رودخانه‌های بزرگ، دریاچه‌های زیبا، دشت‌های فراغ و … توانسته‌اند احساس هر گردشگری در تور کامبوج را به وجد آورد. شهرهای پنوم پن، سیه‌م ریپ (Siem Reap)، شهر بندری سیهانوکویل (Sihanoukville)، باتم بنگ (Battambang)، کراتی (Krong Kracheh) و کامپوت (Kampot) از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین شهرهای این کشور بوده که تجربه تور کامبوج در این شهرها، حس شگفت‌انگیزی به مسافران خواهد داد.

Cambodia tour

اطلاعات مهم کشور کامبوج

برای هر کسی که خواهان سفر با تور کامبوج هست داشتن اطلاعات جامعه‌شناختی، گردشگری، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی در مورد این کشور ضروری به نظر می‌رسد.

کامبوج دارای اقوام و نژادهای مختلفی بوده اما نود درصد جمعیت این کشور را خمرها، پنج درصد را ویتنامی و بقیه را سایر اقوام تشکیل می‌دهند. واحد پول کشور کامبوج ریل بوده که با علامت اختصاری (KHR) نشان داده می‌شود. اگر جزو مسافران تور کامبوج هستید پیشنهاد می‌کنیم مقداری از پول رایج این کشور را به همراه داشته باشید و باقی‌مانده را می‌توانید به دلار داشته باشید. از نظر جمعیتی باید گفت که جمعیت این کشور حدود 16 میلیون نفر است که از این نظیر 1.5 درصد جمعیت ایران را شامل می‌شود. زبان مردم کامبوج نیز زبان خمری بوده که یکی از زبان‌های اصلی خانواده زبانی مون-خمر از خانواده بزرگ زبان‌های اتریشی است. البته در گشت و گذار با تور کامبوج احتمالا خواهید دید که تعدادی از مردم این کشور به زبان‌های ویتنامی و چینی هم صحبت می‌کنند. گروه‌های قومی- نژادی کاتو، استینگ و منونگ به زبان رایج مون-خمری به صحبت می‌پردازند که در تور کامبوج شاید قابل مشاهده نباشند. لازم به ذکر است که 96 درصد جمعیت کامبوج پیرو دین بودایی هستند که همین امر باعث پیدایش معابد بزرگی در این کشور شده است. اگر بخواهیم شمه‌ای از اقتصاد کامبوج را بیان کنیم باید بگوییم که اقتصاد این کشور یکی از کم‌توسعه‌ترین اقتصادهای جنوب شرق آسیا محسوب شده چرا که به شدت به دو محصول برنج و لاستیک وابسته است. اما گردشگری هم یکی از منابع اصلی درآمد در کامبوج به شمار می‌آید با این حال اقتصاد وابسته آن، که از شرایط آب و هوایی، فقر و بیماری گسترده و روش‌های کشاورزی ناکارآمد و منسوخ شده تاثیر می‌پذیرد همچنان رشد اقتصادی آن را با مشکل مواجه می‌کند. در ادامه مهم‌ترین اطلاعات خلاصه‌شده را برای استفاده شما عزیزان در تور کامبوج ارائه خواهیم داد.

نام رسمی: پادشاهی مشروطه کامبوج (Constitutional Kingdom of Cambodia)

زبان رسمی: خِمِری

زبان‌های رایج: مون- خِمِر، فرانسوی و انگلیسی

پایتخت: پنوم پن (Phnom Penh)

نوع حکومت: پادشاهی مشروطه

واحد پول: ریل (KHR)

نوع برق شهری در کامبوج: 220 ولت و 50 هرتز است.

کد کشور: 855+

شماره‌‌های اضطراری:

پلیس: 117

آمبولانس: 119

آتش‌نشانی: 118

اختلاف ساعت با تهران: 2 ساعت و نیم جلوتر از تهران است.

فرودگاه‌های بین ‌المللی کامبوج: فرودگاه بین‌ المللی پنوم پن (Phnom Penh International Airport)، فرودگاه بین‌المللی سیم ریپ (Siem Reap International Airport) و فرودگاه بین‌المللی سیهانوکویل (Sihanoukville International Airport)

Important information about Cambodia

نقشه گردشگری کامبوج

Cambodia tourism map

قیمت تور کامبوج

تورهای مسافرتی از نظر قیمتی به عواملی چند وابسته هستند که یکی از مهم‌ترین آن‌ها قیمت بلیط هواپیما است. قیمت تور کامبوج تحت تاثیر شرایط بلیط هواپیما نظیر تاریخ سفر، بلیط یک‌طرفه یا رفت و برگشت، فصل مورد نظر برای مسافرت، نرخ ارز، پرواز چارتر یا سیستمی، نوع ایرلاین انتخابی، مبدا سفر، مستقیم یا غیرمستقیم‌بودن، بلیط بزرگ‌سال یا کودک و نوزاد، کلاس و ساعت پروازی می‌تواند کاملا متغیر باشد. برای مثال پروازهای سیستمی در فصل کم‌گردشگر با یک ایرلاین متوسط و بلیط رفت و برگشت بزرگ‌سال می‌تواند کاهش قیمت تور کامبوج را به همراه داشته باشد اما در غیر این صورت شاهد افزایش آن خواهیم بود. ایرلاین‌هایی که در مسیر ایران – کامبوج پرواز دارند عبارتند از قطر ایرویز (Qatar Airways)، امارات (Emirates Airlines)، چاینا ساترن (China Southern) و سایر پروازها به پنوم‌پن. از آنجا که هیچ‌نوع پرواز مستقیمی به مقصد کامبوج از ایران صورت نمی‌گیرد لذا همین عامل نیز افزایش قیمت تور کامبوج را به همراه خواهد داشت. خط هوایی قطر ایرویز یکی از بهترین ایرلاین‌هایی که پروازهای تهران – پنوم پن را انجام می‌دهد چرا که ایمنی و کیفیت خدمات بالایی را در پروازهای بیزنس و فرست کلاس خود ارائه می‌دهد.

علاوه بر عوامل مربوط به پرواز تور کامبوج نباید از هزینه‌های دیگر سفر هم غافل ماند چرا که نوع خدمات هتل، تعداد شب‌های اقامت نیز تاثیرگذار هستند تا قیمت تور کامبوج را دچار تغییر کنند. به این عوامل می‌بایست هزینه تفریحات، غذا، خرید و ورودیه‌های جاذبه‌های گردشگری هم اضافه کرد. به هر حال پیشنهاد ما این است که به ترکیبی از عامل پیش‌گفته در سفر خود دقت کنید تا تور کامبوج متناسب با بودجه خود را خریداری کنید.

Cambodia tour price

بهترین زمان سفر با تور کامبوج

هر فردی در هر زمانی تصمیم به مسافرت بگیرد می‌تواند بهترین لذت را از انتخاب و تصمیم خود ببرد. ممکن است ین گردشگران کسانی باشند که طرفدار تور کامبوج تابستان باشند و بهترین زمان سفر خود را این فصل انتخاب کنند. به هر حال این کملا سلیقه‌ای می‌باشد که گردشگر چه فصلی را برای سفر خود در نظر بگیرد لذا ممکن است افرادی تور کامبوج نوروز برای تفریح و تعطیلات خود برنامه‌ریزی کنند. در هر کدام از فصول مختلف سال به احتمال بسیار زیاد هزینه سفر به کامبوج می‌تواند متغیر باشد لذا توصیه ما این است که بهترین زمان را هم از نظر سلیقه و هم قدرت خرید خود برگزینید. اگر جزو آن دسته از مسافرانی هستید که شرایط آب و هوایی برای‌تان اولویت دارد لذا در ماه‌های نوامبر تا فوریه تور کامبوج خود را خریداری کنید. چنانچه به دنبال پس‌اندازکردن و هزینه مناسب سفر هستید لذا در ما‌های مارس و آوریل اقدام به مسافرت با تور کامبوج نمایید. جالب است بدانید که فصل تابستان (مارس تا آگوست) با آب و هوای گرمسیری هم می‌تواند گزینه مناسب برای سفر به این کشور باشد چرا که دوره گرمای آن زودگذر بوده و گردشگران را اذیت نخواهد کرد. کشور کامبوج دارای فصول بارانی (سپتامبر تا اکتبر) و بارش‌های موسمی هم هست به همین خاطر سفر در این ایام را مسافران توصیه نمی‌کنیم چون به طور قطع روی کیفیت تور کامبوج شما تاثیرگذار خواهد بود.

The best time to travel with a Cambodia tour

جاذبه‌های گردشگری کامبوج

دور از ذهن نخواهد بود اگر کامبوج را سرزمین استراحتگاه‌های مدرن و سواحل وحشی بنامیم چرا که این کشور در وجب به وجب خاک خود زیبایی و جذابیت جای داده است. تاریخ وحشیانه خمر روژ و معبد خارق‌العاده آنگکور وات دو روی سکه بهترین و وحشی‌ترین هنر و اعمال انسانی را به نمایش گذاشته که تاریخ این کشور را برای گردشگران در تور کامبوج هیجان‌انگیز کرده است. علاوه بر این، بناها‌ی باستانی، معابد بودایی تاریخی، آب و هوای استوایی، غذاهای دریایی، سواحل زیبا و خشن و تنوع گسترده جاذبه‌های توریستی با یک گشت و گذار در تور کامبوج می‌تواند تجربه بکری از سفر را به مسافران هدیه دهد. در ادامه به ارائه خلاصه‌ای از جاذبه‌های گردشگری کشور کامبوج خواهیم پرداخت.

 

 

پنوم‌پن (Phnom Penh) پایتخت حیرت‌انگیز کامبوج

اگر می‌خواهید تور کامبوج خود را به پایتخت پرهیجان و پرتنوع آن برنامه‌ریزی کنید باید بگوییم که بهترین تصمیم را گرفته‌اید چرا که تور پنوم پن هم خواهد توانست به انواع سلیقه‌ها پاسخی درخور بدهد. بازارهای محلی، سرزندگی و شادابی، رستوران‌ها و هتل‌های لوکس، خوراکی‌های سنتی، چشم‌اندازهای دیدنی و … این شهر را جزو اصلی‌ترین مقصد تور کامبوج قرار داده است. پنوم پن که در ساحل رودخانه تونله ساپ واقع شده حداقل یک تور پنوم پن چند روزه را برای نمایش زیبایی‌های خود لازم دارد. موزه ملی کامبوج، پیاده‌روی در خیابان سیوسووات کی در کنار رودخانه تونله ساپ، هنرهای خیابانی پرنشاط، کاخ سلطنتی پنوم پن نماد قرن‌ها اشرافیت، جزیره کوداچ و شکم‌گردی در میان رستوران‌های این شهر بر کیفیت تجربه سفرتان با تور کامبوج خواهد افزود. جالب است بدانید که دریاچه تونله ساپ که در شهر پنوم پن واقع شده یکی از دریاچه‌های بزرگ آب شیرین در جنوب شرقی آسیا محسوب می‌شود و از همه جالب‌تر وجود صد و هفتاد دهکده شناور روی این رودخانه خاطره یک تفریح با تور کامبوج شناور را برای گردشگران خواهد ساخت.

Phnom Penh capital of Cambodia

 

کاخ سلطنتی پنوم پن (Royal Palace at Phnom Penh)

دوره‌ای از سلطنت؛ ابهت و عظمت در جزء به جزء کاخ سلطنتی پنوم پن در انتظار کشف دیدگان بازدیدکنندگان تور کامبوج است. این کاخ را می‌توان نماد صده‌ها حکمرانی اشراف این کشور محسوب کرد که تاریخ پرفراز و نشیب آن را نشان می‌دهد. این بنا از نظر معماری هم بسیار باشکوه بوده چرا که در سقف‌های کلاسیک آن از معماری خمر و زیبایی بی‌حد و مرزش استفاده شده است. احداث این کاخ در امتداد خط ساحلی شهر پنوم پن آن را به شهر بانکوک شبیه کرده که حس تور بانکوک را در تور کامبوج به گردشگران می‌بخشد. محل اقامت خاندان‌های سلطنتی کامبوج از سال 1860 میلادی تا اکنون در این کاخ بوده است. اگر جزو کسانی هستید که در تور کامبوج خواهان بازدید از کاخ سلطنتی هستید باید بدانید بخش‌های مورد استفاده برای اقامت خاندان سلطنتی قابل بازدید نبوده ولی بخش‌های دیگر نظیر سالن تخت پادشاهی، معابد پر زرق و برق آن، گالری‌ها و کتابخانه‌های آن برای دیدار عموم باز هستند. مناره‌های مخروطی به کار رفته در پاویون‌های این کاخ به عنوان نماد معماری کلاسیک خمری شناخته می‌شود. البته دیدار از معبد معروف پاگودای نقره‌ای (Silver Pagoda) که مشرف به رودخانه تونله ساپ بوده نیز تور کامبوج را لذت‌بخش‌تر خواهد کرد همچنین تماشای مجسمه زمردین بودا (Emerald Buddha) را نیز از دست ندهید. این مجسمه غول‌پیکر که در بتکده کاخ قرار گرفته 90 کیلوگرم وزن دارد و با هزاران الماس تزیین شده تا در تور کامبوج به گردشگران رخ بنمایاند.

Royal Palace at Phnom Penh

 

جزیره ابریشم کوداک (Koh Dach)

این جزیره بی‌نظیر توریستی در فاصله یک ساعته از شهر پنوم پن واقع شده و مسیر نسبتا کوتاهی نیز از رودخانه مکونگ به مقصد این جزیره باید طی شود. جزیره کوداچ یا کوداک دارای روستاهای بافندگی است که در سرتاسر آن گسترده شده‌اند. گردشگران در سفر با تور کامبوج به این دهکده‌ها، اطلاعات دقیق و فراوانی در مورد بافت ابریشم به دست ‌می‌آورند و مراحل بافته‌شدن آن را از نزدیک تماشا می‌کنند. دستگاه‌های بافندگی، رنگ کردن مواد استفاده شده در آن و ایجاد طرح‌های خلاقانه توسط کارگران این دهکده‌ها، حس آرامش و زندگی را در تور کامبوج زنده خواهد کرد. علاوه بر این، جزیره کوداک دارای سواحل پاکیزه و بکری است و برای لحظاتی آرامش و دورشدن از فضای شلوغ شهری، بهترین استراحتگاه است.

Koh Dach

بهترین هتل‌های کامبوج

بهترین هتل‌هایی که در تور کامبوج می‌توانید در آن‌ها اقامت کنید را در اینجا معرفی می‌کنیم امید است که اطلاعات مورد نیازتان را به دست آورید. کامبوج به واسطه صنعت گردشگری در حال رشدش همچنان به ساختن هتل‌های باکیفیت همت می‌گمارد و لذا گردشگران در تور کامبوج، تجربه یک اقامت دل‌پذیر را در این هتل‌ها خواهند داشت.

 

هتل سوخا آنگکور ریزورت (Sokha Angkor Resort)

چنانچه در تور کامبوج با هتل‌های پنج ستاره و لوکس موافق هستید پیشنهاد ما به شما هتل 5 ستاره سوخا آنگکور در شهر سیم ریپ است. این هتل زیبا دارای حوضچه‌های آب گرم بوده که برای آب‌درمانی مورد توجه اقشار مختلف در تور کامبوج قرار می‌گیرد. وجود اینترنت در تمامی بخش‌های هتل، ماساژه رایگان پانزده دقیقه‌ای و استخرهای روباز هتل سوخا آنگکور ریزورت را محبوب‌تر کرده است. سیستم تهویه مطبوع در تمامی اتاق‌ها و وجود تراس با چشم‌اندازهای رو به شهر و استخر هتل برای بسیاری از گردشگران تور کامبوج هیجان‌انگیز است. ناگفته نماند که رستوران‌های این هتل نیز انواع غذاهای محلی و بین‌المللی را به مهمانان خود ارائه می‌دهند تا مسافران در تور کامبوج، لذت یک سفر دل‌چسب را در صفحات دفترچه خاطرات خود داشته باشند. همچنین ترکیبی از معماری سنتی خمرها با عناصر معماری مدرن در هتل سوخا آنگکور، بال‌های تخیل گردشگران را به پرواز در خواهد آورد.

Sokha Angkor Resort

 

هتل رویالِ رافل (Raffles Hotel Le Royal)

این هتل که در پایتخت کامبوج یعنی شهر پنوم پن واقع شده یکی از بهترین هتل‌هایی است که مسافران، تور کمبوج خود را روی آن رزرو و خریداری می‌کنند. هتل پنج ستاره رویال رافل امکاناتی نظیر استخر، سالن اسپا، دو رستوران و یک بار را به مهمانان تور کامبوج هدیه می‌دهد. این هتل دارای دو جنبه استعماری و مدرن بوده که مسافران  بنا بر سلیقه خود می‌توانند در اتاق‌ها و سوئیت‌های بزرگ بخش مدرن اقامت نمایند. لازم به ذکر است که تمامی اتاق‌های مجلل هتل رویال رافل دارای وان‌های عمیق بوده که چشم‌انداز بی‌مانندی به باغ، استخر و شهر دارند. جالب است بدانید در رستوران‌های این هتل، روش‌های پخت و پز سلطنتی وجود دارد که غذاهای خمری و فرانسوی را به گردشگران در تور کامبوج ارائه می‌دهند.

Raffles Hotel Le Royal

پرسش و پاسخ

  • سوالات خود را در مورد تور کامبوج در اینجا بپرسید.
  • قبل از مطرح کردن سوال، سوالات قبلی پرسیده شده توسط سایر مسافران را مطالعه کنید.
  • پاسخ سوال شما پس از پاسخدهی توسط تیم سلام پرواز، در وبسایت نمایش داده خواهد شد و به صورت پیامک به شما اطلاع رسانی می‌شود.
مشاوره و خرید تور