Canadian tourist visa

ویزای توریستی کانادا

22 خرداد 1401

10 دقیقه زمان مطالعه

بدون دیدگاه

کانادا دومین کشور بزرگ در دنیاست که تقریبا بخش زیادی از آمریکای شمالی را به خود اختصاص داده است. با وجود بزرگ بودن آن، این کشور یکی از کشور های کم جمعیت در جهان بشمار می رود. کشور کانادا به دلیل منابع طبیعی و چشم اندازهای بکر و زیبایش و همچنین وجود فرهنگ های مختلف و تاریخ چند وجهی سالهاست مورد توجه و شهرت قابل توجهی قرار گرفته است و یکی از ثروتمند ترین کشورهای جهان نامیده می شود و نیز دارای دو زبان رسمی انگلیسی و فرانسوی است.

 

ویزای کانادا یا با اهداف گردشگری و تفریح و یا بازدید از دوستان و یا خانواده برای متقاضیان آن صادر می گردد. از آنجایی که این کشور دارای جاذبه ‌های گردشگری فراوانی می باشد و همچنین وجود شرایط عالی ویزای توریستی کانادا، باعث شده است که ما شاهد درخواست قابل توجهی از سمت متقاضیان ایرانی باشیم. شما عزیزان با اخذ ویزای توریستی کانادا، مجاز هستید تا 6 ماه بدون فاصله در این کشور اقامت داشته باشند. ضمنا شما با داشتن ویزای توریستی کانادا، مجاز به کار کردن و یا تحصیل در این کشور نیستید و این کار جرم به حساب می آید. در ادامه این مطلب، شما را با جزئیات ویزای توریستی کانادا آشنا خواهیم کرد و در نهایت به شما در تصمیم گیری و اقدام جهت دریافت ویزای توریستی کانادا کمک خواهیم کرد. در ادامه این مطلب با آژانس سلام پرواز همراه باشید.

انواع ویزای توریستی کانادا

به طور کلی ویزای گردشگری یا توریستی کانادا به دو گروه دسته بندی می ‌شوند:

  • ویزای یک بار ورود توریستی کانادا
  • ویزای چند بار ورود توریستی کانادا

هر دو نوع ویزای توریستی کانادا که نام بردیم تنها برای مدت زمان مشخصی اعتبار دارند و اینکه شما بعد از به پایان رسیدن تاریخ انقضا نمی ‌توانید از آنها استفاده نمایید.

ویزای توریستی کانادا یک بار ورود

ویزای توریستی یک بار ورود کانادا به دارندگان این نوع ویزا این اجازه را می ‌دهد که تنها یک بار وارد خاک کشور کانادا بشوند. سپس بعد از این که صاحب ویزا کشور کانادا را ترک کند برای اینکه مجدد بتواند وارد این کشور شود، باید دوباره ویزای توریستی کانادا را درخواست بدهد. اگر مسافر بخواهد به کشورهای ایالت متحده آمریکا سفر نماید، برای ورود دوباره به کشور کانادا نیازی به ویزا نخواهد داشت.

ویزای توریستی کانادا مولتی

ویزای توریستی چند بار ورود کانادا، به دارنده این ویزا این اجازه را خواهد داد که با توجه به مدت زمان پاسپورت متقاضی، به صورت نامحدود به خاک این کشور وارد شود و در هر بار ورود، تا 6 ماه بدون محدودیت در کانادا اقامت داشته باشند. همچنین ویزای توریستی چند بار ورود کانادا، تا یک ماه قبل از اتمام تاریخ پاسپورت، باطل خواهد شد.

لیست مدارک مورد نیاز ویزای توریستی کانادا

​مدارک هویتی

اصل پاسپورت امضا شده جدید با حداقل 6 ماه اعتبار و نیز پاسپورت های قدیمی که در آنها ویزا درج شده
یک قطعه عکس 5/3 × 5/4 رنگی زمینــه روشــن
ترجمه شناسنامه، ترجمه کارت ملی
ترجمه سند ازدواج، ترجمه طلاق نامه، ترجمه گواهی فوت همسر
در صورت همراهی فرزندان گواهی اشتغال به تحصیل آنها
تکمیل فرمها فرم اطالعات فردی و خانوادگی برای هر یک از متقاضیان به طور جداگانه تکمیل شود.

مدارک مالی

نامه تمکن مالی از بانک به زبان انگلیسی ممهور به مهر بانک به همراه گردش 6 ماهه حساب که نشان دهنده میزان درآمد
ماهیانه متقاضی باشد
گواهی سپرده بلند مدت
گواهی خرید سهام یا اوراق بهادر
*مدت اعتبار نامه تمکن مالی و گردش حساب، یک ماه است.
اسناد ملکی ترجمه اسناد ملکی (ساختمان، زمین یا باغ)
سند اتومبیل
اجاره نامه ملکی

کارمندان

گواهی اشتغال به کار روی سربرگ شرکت (با ذکر تاریخ شروع به کار، عنوان شغلی و حقوق و مزایای سالیانه، امضای مدیر مستقیم و ممهور به مهر شرکت)
فیش حقوقی 3 ماه آخر
لیست بیمه
حکم کارگزینی (در صورت موجود بودن)
کارفرمایان ترجمه آگهی تاسیس و تغییرات شرکت
ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده
نامه تمکن حساب شرکت به زبان انگلیسی
ریز پرینت 3 ماه آخر (انگلیسی و ممهور به مهر بانک)
ترجمه لیست بیمه و شخص متقاضی
فیش حقوقی 3 ماه آخر کارمندان و شخص متقاضی

تاجران

ترجمه کارت بازرگانی
گواهی از اتاق بازرگانی
ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده
لیست پرداخت بیمه

پزشکان

ترجمه پروانه دائم طبابت
ترجمه پروانه مطب
ترجمه کارت نظام پزشکی
ترجمه آخرین لیست مالیاتی
ترجمه لیست پرداخت بیمه

مهندسان

ترجمه پروانه نظام مهندسی یا جواز ساخت
ترجمه قراردادهای پروژه های انجام شده (در صورت موجود بودن)

صاحبان مشاغل آزاد

ترجمه پروانه بهره برداری
ترجمه جواز کسب
ترجمه آخرین مالیات پرداختی
ترجمه بیمه پرداختی
ترجمه قرار داد کاری (در صورت موجود بودن)

بازنشستگان

ترجمه حکم بازنشستگی
فیش حقوقی 3 ماه آخر (در صورت افزایش حقوق، حکم افزایش حقوق بازنشستگی ارائه شود)

دعوتنامه

مشخصات کامل دعوت کننده و متقاضی
نسبت دعوت کننده با فرد متقاضی، دلیل سفر متقاضی، آدرس و تلفن
مدت زمان اقامت (حداقل یک ماه و حداکثر 3 ماه، در صورت ویزا شدن تا 6 ماه میتوانید اقامت داشته باشید).
دعوتنامه پس از تنظیم به مهر و امضای دفتر ثبت برسد. (Public Notary)

مدارک فرد دعوت کننده

کارت شهروندی ،پاسپورت کانادایی و یا شناسنامه کانادایی 

(یا کارت اقامت ) Card PR از سوی فرد دعوت کننده
گواهی اشتغال به کار 
نامه تمکن بانک فرد دعوت کننده
برگه های مالیاتی (Assessment of Notice )فرمهای T1 یا T4( این موارد تأثیر بسیاری در ویزا شدن دارد)

رضایت نامه محضری

برای همراهی فرزندانی که بدون یکی از والدین قصد مسافرت دارند، ترجمه رضایتنامه باید از سوی کسی باشد که آنها را در سفر همراهی نمیکند.

در صورت عدم داشتن دعوت نامه، ارائه رزرو هتل و شرح برنامه سفر به همراه رزرو بلیط رفت و برگشت به کانادا الزامی است.

* در صورت رد شدن از کانادا یا هر کشور دیگری اراِئه نامه ریجکتی الزامی است.

* در صورت داشتن کیس مهاجرتی نتیجه آن حتما اعلام شود.

* تمام مدارک فارسی باید به زبان انگلیسی ترجمه رسمی شود.

مراحل اخذ ویزای توریستی کانادا

توجه داشته باشید که قبل از اینکه درخواست خود مبنی بر اخذ ویزای توریستی کانادا را ارائه دهید، پیشنهاد می کنیم اطلاعاتی کامل در رابطه با مدارک و اسناد مورد نیاز جهت دریافت ویزای توریستی کانادا حتما داشته باشید. همچنین باید اطلاعاتی در رابطه با دریافت ویزای توریستی این کشور را بدست آورید تا اطمینان خاطر داشته باشید تا مستعد دریافت این نوع ویزای کانادا می باشید. بنابراین بعد از اینکه مطمئن شدید که تمامی شرایط مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی کانادا را دارید این امکان را دارید که با خیال راحت مراحل زیر را جهت اخذ ویزای توریستی کانادا انجام بدهید.

نحوه ارائه درخواست وقت سفارت کانادا

شما می‌ توانید درخواست خود مبنی بر دریافت ویزای توریستی کانادا را به دو روش ارائه دهید:

1- ارائه درخواست ویزای توریستی کانادا روی کاغذ

برای ارائه درخواست کاغذی ویزای توریستی کانادا، شما متقاضیان می بایستی مدارک درخواستی ویزای توریستی کانادا را بهمراه مبلغ آن به یکی از دفاتر وک در کشورهای همسایه مثل ترکیه ارائه دهید. سپس در ارائه درخواست کاغذی، همزمان با تحویل مدارک، امور انگشت نگاری و عکس برداری خود را نیز انجام می ‌دهید.

2- ارائه درخواست ویزای توریستی کانادا آنلاین و اینترنتی

برای ارائه درخواست دریافت ویزای توریستی کانادا آنلاین به کارت اعتباری و اسکنر یا دوربین برای ایجاد کپی ‌های الکترونیکی از اسناد مورد نیاز خواهید داشت و مدارک خود را به صورت آنلاین برای سفارت کانادا ارسال می ‌کنید.

هزینه ویزای توریستی کانادا

هزینه اخذ ویزای توریستی کانادا، 430 دلار است. کل این هزینه در زمان اقدام برای درخواست ویزای کانادا از شما متقاضیان دریافت خواهد شد. توجه داشته باشید که 185 دلار از این هزینه به سفارت کانادا پرداخت می ‌شود که 100 دلار برای بررسی مدارک و 85 دلار برای انگشت نگاری بیومتریک ویزای کانادا و هزینه های تنظیم مدارک پرونده شما در اکانت مربوطه می ‌باشد.

مدت زمان جواب ویزای توریستی کانادا

بازه زمانی جواب ویزای توریستی کانادا، درست بعد از انجام مراحل انگشت نگاری و عکس برداری ویزای توریستی کانادا شروع می‌ شود. تا قبل از این، مدت زمان جواب ویزای توریستی کانادا، بین 14 تا 90 روز کاری بعد از مراحل انگشت نگاری کانادا بود که در تاریخ 22 ژانویه 2019 میلادی، سفارت کانادا اعلام کرد که این مدت زمان افزایش یافته است و 92 روزی کاری پس از انگشت نگاری، جواب ویزای توریستی کانادا متقاضیان، به آنها اعلام خواهد شد.

سفر به کانادا با ویزای توریستی در زمان کرونا

خوشبختانه دولت کانادا با ایجاد قوانین جدید اقدام به بازگشایی مرزهای خود کرده است و حالا با توجه به افزایش نرخ واکسیناسیون و و کاهش گزارش موارد بیماری کرونا؛ دولت کانادا این تصمیم را برای مهاجران خود گرفت که دقیقا از 7 سپتامبر 2021 میلادی توریست‌ هایی که به طور کامل واکسینه شده باشند (دریافت آخرین دوز از واکسن‌ های مورد تایید کانادا، حداقل 14 روز قبل از ورود) می ‌توانند وارد خاک کشور کانادا شوند. اما از 9 آگوست یعنی 18 مرداد 1400 دولت اجازه ورود به افرادی را که واکسینه شده اند بدون نیاز به قرنطینه را داده است. با این حال بدون استثنا، همه مسافران باید از ArriveCAN برای ارائه اطلاعات سفر خود استفاده نمایند. بنابراین اگر شما واجد شرایط ورود به کانادا باشید، یعنی اینکه شما مسافران کاملا واکسینه شده باشید، هنگام ورود به کانادا مجبور نخواهید بود قرنطینه شوید.

در خصوص مسافران هوایی، از 7 ژانویه 2021 میلادی، مسافران با 5 سال سن یا بیشتر باید قبل از سوار شدن به پروازهای بین المللی که مقصد آنها کشور کانادا می باشد نتیجه آزمایش منفی COVID-19 را به شرکت هواپیمایی ارائه دهند. ضمنا وزیر بهداشت عمومی کانادا ” بیل بلر ” اعلام نموده که تعداد افسران مرزی مستقر در فرودگاه ها و مرزهای ورودی هم افزایش خواهد یافت تا از رعایت هرچه بیشتر قوانین مربوط به محدودیت های کرونایی، اطمینان خاطر حاصل شود. ایشان همچنین اظهار داشتتند که ارائه تست منفی COVID-19 جایگزین قرنطینه 14 روزه نمی شود. 

کارشناس پشتیبان ویزای توریستی کانادا : خانم ملک پور می باشند.

سوالات متداول ویزای توریستی کانادا

1- مدت زمان تقریبی صدور ویزای توریستی کانادا چقدر است؟

این زمان نسبت به شرایط سفارت و متقاضی کاملا متغیر است، اما در حالت کلی 121 روز کاری زمان می برد. 

2-  آیا می توان تمامی مراحل اخذ ویزای توریستی کانادا را می توان به صورت غیرحضوری انجام داد؟

خیر، به استثنای ارسال مدارک سفر و پرداخت اینترنتی هزینه های ویزا، انگشت نگاری و عکس بیومتریک به صورت حضوری در کارگزاری خدمات ویزای سفارت کانادا VAC انجام می شود.

نظرات

  • با ارسال نظر،‌در بهبود کیفیت محتوای بلاگ سلام پرواز سهیم باشید.
  • نظرات شامل الفاظ رکیک، توهین، و محتوای تبلیغاتی تایید نخواهند شد.
  • نظر شما پس از تایید توسط تیم سلام پرواز، در وبسایت نمایش داده خواهد شد و در صورت ارسال پاسخ به صورت پیامک به شما اطلاع رسانی می‌شود.
مشاوره و خرید تور