جذاب ترین محله های شانگهای را بشناسید

28 خرداد 1401

6 دقیقه زمان مطالعه

بدون دیدگاه

شهر شانگهای نماد چین مدرن و یکی از مهمترین شهرها در آسیا و جهان است. شهری که اقوام مهاجر نقش زیادی در رونق و شکوفایی آن داشته اند و به همین دلیل، تلفیق جذابی از فرهنگ های مختلف را می توان در آن مشاهده کرد. شانگهای دومین شهر بزرگ چین و یکی از هفت بندر اصلی ارتباط تجاری جهان است و طبیعتا رونق بسیاری دارد تا حدی که آن را نیویورک شرقی می نامند. به طور کلی گردشگری در چین رونق خوبی دارد و شهرهایی مانند شانگهای و پکن قطب های اصلی گردشگری در این کشور هستند و سالانه بخش زیادی از مسافران تور چین به شانگهای سفر می کنند. با یک نگاه دقیق تر به شلوغی عجیب و غریب این شهر، می توانیم تفاوت هایی در حال و هوای مناطق و محله های مختلف آن ببینیم و همین ها جذابیت اصلی شانگهای را تشکیل می دهند.

 

شانگهای دومین شهر بزرگ چین و یکی از هفت بندر اصلی ارتباط تجاری جهان است. تا حدی که آن را نیویورک شرقی می نامند.

محله های دیدنی شانگهای

زیر سطح مدرن این شهر، اثری از یک تاریخ کهن و جذاب قرار دارد. با این حال، در شانگهای رستورانی که به مدت 10 سال باز باشد قدیمی محسوب می شود و خانه ای که 30 سال دوام آورده باشد، عملا یک ساختمان برجسته محسوب می شود. ویژگی بارز این شهر سرعت است. تغییرات بسیار سریع و خشن رخ می دهند و نشانه های گذشته را از بین می برند اما همین طور که شهر پیشرفت می کند، آخرین مد بازگشت به عقب و حفظ نشانه های قدیمی و سنتی است.  برای سال های طولانی، گرایش مردم به سمت رستوران های بزرگ، دکورهای مدرن و براق، بارها و برندهای خارجی بوده است: رودخانه ای از نور و نئون در خیابان ها، چای بعد از ظهر به سبک انگلیسی و رقص در کلوب های شبانه امریکن استایل. 
حالا نشانه هایی از تغییر سلیقه و ذائقه دیده می شود. بسیاری افراد به دنبال محیط های تازه، کوچک و دنج هستند. جایی دور از هیاهو و زرق و برق که در آن بتوانند بعد از یک روز کاری، ساعتی را با دوستان شان به آرامش سپری کنند. آن ها دیگر چیزی بیشتر از محیط ها و غذاهای فانتزی می خواهند: آرامش و حفظ حریم خصوصی. این گرایش و تمایل جدید به تدریج در ظاهر شهر نیز به چشم می خورد. در چند سال قبل دولت فقط به فکر ساختن ساختمان های بلندتر و اتوبان های گسترده تر بود و سر راه خود همه چیز را از بین می برد اما حالا سعی می کنند اسنس یا جوهر قدیمی شهر را نگه دارند. نشانه های آشنایی از گذشته که به آدم ها دلگرمی می دهد. در ادامه با پنچ تا از بهترین محله های شانگهای آشنا می شویم. 

محله بوند

هیچ محله دیگری نمونه بهتری از ترکیب قدیمی و مدرن شانگهای از بوند نیست. این تفرجگاه معروف در کنار رودخانه Huangpu اسکله ها و ساختمان های تجاری بین المللی قدیمی را به نمایش می گذارد. این ساختمان ها با انواع سبک های معماری کلاسیک اروپایی یادگار روزهایی هستند که شانگهای بین انگلیسی ها، فرانسوی ها، آمریکایی ها و سایر قدرت های اروپایی به اشتراک گذاشته شده بود.

با نگاه به آن طرف رودخانه بخش مدرن تری از شهر را خواهید دید. منطقه مالی Lujiazui با آسمان خراش های براق خود: برج رادیو و تلویزیونی مروارید شرقی، برج شانگهای و برج مرکز مالی جهانی که شبیه در باز کن بطری است! 

شهر قدیمی شانگهای

یک محله شلوغ با ساختمان های سبک پاگودا و سقف های چند لایه، فروشندگان مواد غذایی خیابانی (امتحان کردن xiaolongbao را فراموش نکنید که نوعی نان بخارپز است و با گوشت پر می شود) و فروشگاه هایی با انواع وسایل. در شهر قدیمی مغازه ها هر چیز که فکرش را بکنید می فروشند! 

شهر قدیمی در واقع شهر اصلی شانگهای است که جامعه ای محصور و بسته بود و قدمت آن به قرن یازدهم بر می گردد. با گذشت سال ها استعمار، این بخش از شهر در اختیار افراد محلی قرار گرفت. به همین دلیل شخصیت و جوهر اصیل چینی را در خود دارد. می توانید ساعت ها برای خرید سوغات و کالاهای الکترونیک میان فروشندگان خیابانی گشت بزنید اما بازدید از باغ یو یوان را نیز فراموش نکنید. یک باغ سنتی چینی بکر از دوران سلسله مینگ به جا مانده است. همچنین بازدید از معبد شهر خدا نیز ممکن است برای تان جذاب باشد. 

خیابان 50 مو گان شان 

اگر دوست دارید کمی در حال و هوای قسمت هنری شهر قرار بگیرید، به سمت Moganshan  بروید. این منطقه صنعتی سابق که به عنوان M50 مشهور است، اکنون به خانه برخی از هنرمندان برجسته چین تبدیل شده است. گالری ها و استودیوهای هنری فراوان هستند و نقاشی های دیواری بسیار جالبی همه جا به چشم می خورد. ممکن است این منطقه را با خرید یک اثر هنری ترک کنید یا دوستان خوبی به دست آورید. 

محله تیازیفانگ

مگر می شود به شانگهای رفت و خرید نکرد!؟ خرید کردن قطعا بخشی از دستور کار هر گردشگری در شانگهای است!  پس باید به محله Tianzifang بروید.

این محله تا قبل از سال 1998 یک منطقه عادی با خانه ها و کوچه های سنگفرش و کارخانه های قدیمی بود اما پس از آن که نقاشی به نام چن ییفی و هنرمندان دیگری به آن کوچ کردند به یکی از مهمترین مناطق شانگهای تبدیل شد. حالا تیازیفانگ یک هزارتو از کوچه ها و خیابان های باریک است که استودیوهای هنرمندان، مغازه های جدید، رستوران ها و بارهای معروف و مد روز و کافه های دنج را در خود جای داده است. در این محله قطعا می توانید هدیه ها و سوغاتی های جذابی برای برای دوستان و خانواده خود پیدا کنید. 

محله فرانسوی ها

Former French Concession یا FFC یکی دیگر از محله های جذاب و توریستی شانگهای است. منطقه ای که دو طرف خیابان های آن درخت های سیکامور قد کشیده اند. می گویند نهال این درخت ها را فرانسوی ها با هواپیما به شانگهای آورده اند.

امروزه اکثر خیابان های محله فرانسوی ها  نسبتا آرام و ساکت هستند. به ویژه در اوایل صبح یا اواخر عصر و مکان های خوبی برای قدم زدن و پیاده روی محسوب می شوند. می توانید در حین قدم زدن از مغازه ها بازدید کنید یا به کافه های کوچک بروید. این بهترین راه برای تجربه کردن شهری مثل شانگهای است. 

نظرات

  • با ارسال نظر،‌در بهبود کیفیت محتوای بلاگ سلام پرواز سهیم باشید.
  • نظرات شامل الفاظ رکیک، توهین، و محتوای تبلیغاتی تایید نخواهند شد.
  • نظر شما پس از تایید توسط تیم سلام پرواز، در وبسایت نمایش داده خواهد شد و در صورت ارسال پاسخ به صورت پیامک به شما اطلاع رسانی می‌شود.
مشاوره و خرید تور