The best beaches in Bodrum

بهترین سواحل بدروم

24 خرداد 1401

7 دقیقه زمان مطالعه

بدون دیدگاه

بدروم یکی دیگر از شهرهای زیبای ترکیه است که در قسمت جنوبی و در پایین نقشه این کشور قرار دارد و چون لغت بدروم به معنای پایین ترجمه می شود، این نام روی آن باقی مانده است. بدروم بخشی از زیبایی و شهرتش را مدیون خانه های سفید در کوچه های منتهی به دریا است. زیبایی این شهر وصف نشدنی است و هر چقدر که سر بچرخانید آب های نیلگون را خواهید دید که زیر نور آفتاب می درخشند. البته جاذبه شهر تنها زیبایی سواحلش نیست، بلکه ویرانه های سازه ای از عجایب هفت گانه دنیا را در خود جای داده است که امروز به عنوان یکی از جالب ترین و مهم ترین جاذبه های توریستی بدروم شناخته می شود.

 

از آنجایی که آب و هوای بدروم اکثرا معتدل و گرم است، سواحل آن طرفداران زیادی دارد و در طول سال مملو از گردشگر است.

شگفت انگیز ترین سواحل اروپا در بدروم

شهرهای ساحلی معمولا طرفداران بیشتری بین گردشگران دارند و دریا به خودی خود جاذبه ای سحر آمیز محسوب می شود. معمولا موسسات خدمات گردشگری، روی تورهای مربوط به شهرهای ساحلی بیشتر مانور می دهند و پکیج های متنوعی برای آن ها ارائه می کنند. تور بدروم هم به همین دلیل طرفداران بسیاری پیدا کرده است. سواحل بدروم برای همه می تواند جذاب باشد چرا که هم نقطه ای برای آفتاب گرفتن و استراحت است و هم در قسمتی دیگر می توان از ورزش های آبی و تفریحات ساحلی آن استفاده کرد؛ از آنجایی که آب و هوای بدروم اکثرا معتدل و گرم است، سواحل آن طرفداران زیادی دارد و در طول سال مملو از گردشگر است. همین طور در اکثر سواحل آلاچیق هایی برای دورهمی خانوادگی وجود دارد که هم می توانید از آن ها برای استراحت استفاده کنید و هم می توانید غذا و نوشیدنی سفارش دهید.

 

فنر بیچ

این یکی از بهترین سواحل بدروم برای کایت سواری روی آب است. ساحل شن های زیبا و تمیزی دارد و در کنار خط ساحلی کافه ها و رستوران های کوچک برای سرویس دهی آماده هستند. کمی جلوتر که بروید، درست بعد از فانوس دریایی به بهترین قسمت ساحل برای کایت سواری خواهید رسید. اصولا هوا به صورتی است که صبح ها باد کمتری می وزد و برای افراد مبتدی مناسب تر است. بعد از ظهرها بادها کمی تند تر می شوند و دریا مواج است. با این حال این ورزش آبی مهیج خیلی سخت نیست و تنها باید ذهن خود را برای لذت سر خوردن روی آب باز کنید.

 

گوموشلوک بیچ

امکان ندارد به شهری سفر کنید و هوس تست کردن غذاهای دریایی نداشته باشید. برای غذای دریایی خوردن بهترین ساحل گوموشلوک است. ساحلی کم عرض در امتداد دیوارهای شهر باستانی که اغلب پاتوق گردشگرانی است که برای چندین بار به این شهر سفر می کنند. فضایی زیبا و دلنشین که بهترین و خوشمزه ترین غذاهای دریایی ترکیه را می توانید پیدا کنید. غذاهای این منطقه به قدری خوشمزه است که مردم محلی نیز برای غذای خوشمزه به سراغ همین ساحل می آیند؛ در کل باید بگویم خوشمزه ترین غذاها در بهترین و جذاب ترین رستوران های بدروم در این ساحل جمع شده اند. در محوطه ساحل چند مهمانسرای کوچک وجود دارد که می توانید برای استراحت و اقامت از آن ها استفاده کنید. حتی می توانید به جای هتل های چند ستاره همین مهمانسراها را انتخاب کنید که هزینه های سفرتان نیز کاهش پیدا کند. کمی آن طرف تر فروشگاه های صنایع دستی وجود دارد که اغلب گردشگران برای سوغاتی از آن خرید می کنند.

 

کارااینچیر بیچ

شنا و آب تنی از مفرح ترین تفریحات هستند که اغلب در سفر به شهرهای ساحلی بسیار طرفدار دارند. اگر می خواهید در بدروم تنی به آب بزنید بهترین ساحل کارااینچیر است. این ساحل در قسمت شرقی قرار دارد و باید به سمت Akyarlar حرکت کنید. بعد از حدود 13 کیلومتر و چند دقیقه رانندگی به ساحل خواهید رسید. دو طرف جاده تپه دیده می شود و دریا نیز در این بین با تپه ها احاطه شده است به همین دلیل از وزش بادها در امان بوده و آب آن غالبا آرام و بدون موج است. قسمت های مناسب شنا با طناب و شناورهای مخصوص مشخص شده اند. در ساحل نیز پلاژ هایی برای استراحت و همین طور رستوران های کوچک برای صرف غذا وجود دارد. مزیت این ساحل آرام بودن آن است چرا که از مرکز توریستی شهر فاصله دارد.

 

گومبت بیچ

ساحل گومبت یک ساحل خانوادگی است و تا جایی که چشم کار می کند چترهای بزرگ و تخت های ساحلی دیده می شود. در این ساحل کافه رستوران های زیادی وجود دارد که اغلب خانواده ها برای صرف ناهار به این منطقه می آیند. آب نسبتا آرام است و عمق زیادی هم ندارد که به همین دلیل بسیاری این منطقه را برای شنا انتخاب می کنند. در آب قایق هایی به شکل موز دیده می شود که اغلب جوانان به سراغ آن ها می روند و قایق سواری بامزه ای را تجربه می کنند.

 

توربا بیچ

ساحل توربا دسترسی آسان تری دارد و تنها در 4 مایلی شمال بدروم قرار گرفته است. این ساحل مانند یک دهکده ماهیگیری به نظر می رسد و از این نظر بسیار جذاب است. در محوطه ساحل استراحتگاه های ساحلی و رستوران های متنوع دیده می شود؛ که موقعیتی مناسب برای غذایی خوشمزه است. هرچند که ساحل خیلی شلوغ نمی شود اما اگر به دنبال آرامش در تنهایی هستید می توانید کمی خط ساحلی را ادامه دهید و در انتهای ساحل زیر درختان استراحت کنید.

 

کادیکالسی بیچ

ساحل کادیکالسی ساحلی محلی تر است اگرچه توریست ها نیز زیاد به این منطقه می آیند. در این ساحل رستوران های محلی غذاهای خانگی طبخ می کنند البته تعداد آن ها انگشت شمار است. یک مسجد زیبا نیز کمی آن طرف تر دیده می شود. اگر به دنبال ساحلی آرام و خلوت برای استراحت و ریلکس کردن هستید این منطقه می تواند مناسب باشد.

 

یاهسی بیچ

یاهسی از زیباترین سواحل بدروم است که البته به همین دلیل نیز شلوغ تر از بقیه سواحل هم هست. در این منطقه یک بندر و چند غرفه صنایع دستی وجود دارد که از بخش های جذاب ساحل به شمار می رود و گردشگران را با خرید کردن سرگرم می کند؛ البته برای خرید در بدروم گزینه های متنوعی دارید و این بازارچه های ساحلی بیشتر برای جذب توریست است. در محوطه ساحل رستوران های زیادی هم غذاهای محلی و هم غذاهای بین المللی طبخ می کنند. آب دریا در این منطقه زلال و شفاف است و به کریستالی بودن شهرت دارد.

 

ایلگان بیچ

ساحل ایلگان ساحلی بکر و ناب است؛ منطقه ای زیبا که مردم محلی بیشتر آن را می شناسند و گردشگران هنوز خیلی با این ساحل آشنا نیستند. در محوطه ساحل نه رستوران و نه کافه ای وجود ندارد؛ به همین دلیل باید خوراکی های خود را به همراه داشته باشید. این ساحل برای پیک نیک رفتن بهترین موقعیت است. برای رسیدن به ساحل باید باید به سمت دهکده مازی حرکت کنید و کمی جلوتر پایین روستا ساحلی بکر و دست نخورده پیدا خواهید کرد. البته مسیر رانندگی آن کمی دشوار است اما سخت و دست نیافتنی نیست؛ اگر به این ساحل بروید متوجه خواهید ارزش این سختی را داشته است. با وجود این که آنقدرها ساحل شناخته شده ای نیست اما همیشه مردم برای تفریح و استراحت در این ساحل دیده می شوند.

 

نظرات

  • با ارسال نظر،‌در بهبود کیفیت محتوای بلاگ سلام پرواز سهیم باشید.
  • نظرات شامل الفاظ رکیک، توهین، و محتوای تبلیغاتی تایید نخواهند شد.
  • نظر شما پس از تایید توسط تیم سلام پرواز، در وبسایت نمایش داده خواهد شد و در صورت ارسال پاسخ به صورت پیامک به شما اطلاع رسانی می‌شود.
مشاوره و خرید تور